Öğretmen Diyarı

Whatsapp Kullanıcılarına Önemli Duyuru

İnternet dolandırıcıların yeni adresi tekrar whatsapp oldu

Facebook whatsapp satın alması ile beraber kötü niyetli kişiler bunu fırsata çevirmek için geç kalmamış gibi gözüküyor. Geçen yılda çok sık görünen whatsapp ücretli olacak tuzağı tekrar çıkmış durumda.

Facebook whatsapp satın aldı. Whatsapp masrafları karşılamak için ücretli hale getiriyor. Mesaj başına şu kadar ücret olacak diye size bir mesaj gelecek. Bu mesajı şu kadar kişiye gönderirseniz hesabınız aktif hale gelecektir. Mesajın altında sahte bir whatsapp sitesi ile sizin siteye girmenizi isteyecekler. Siz siteye girdiğinizde hesabınız yenileniyor gibi adımlar ile sizin telefonunuza kötü amaçlı yazılım yüklemeye çalışacaklar.

Whatsapp yetkilileri tarafından yapılan açıkmada şuan için herhangi bir ücretin söz konusu olmadığını. Sadece premium hesaplardan ilk başta ücret alındığını ve bu şekilde gelecek mesajlara inanmamaları konusunda uyarıda bulundular. Mysubh.com

Şunu asla unutmayalım

Bu tür firmalar sizlere mesaj yoluyla iletişim kurmazlar. Yapacakları yenilikleri sizin telefonlarınıza mesaj göndererek yapmazlar. Kendi resmi siteleri üzerinden tanıtım yaparlar.

Asla ve asla hiçbir kurumsal firma sizden telefon yolu ile kişisel bilgi istemezler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim