Öğretmen Diyarı

WhatsApp Kullananlar Dikkat! WhatsApp Hackerların Elinde!

Milyonlarca kullanıcısı bulunan WhatsApp şimdi de hackerların elinde mi? Kullacıların bilgileri hackerlar tarafından kullanıyor mu? İşte haberin detayında...

WhatsApp Hackerları İş Başında!


Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp'in 19 milyar dolara Facebook tarafından satın alınmasıyla gündemde üst sıralara yerleşmesini fırsat bilen saldırganlar, sahte bağlantılarla dolu e-postalar göndermeye başladı. Satın almayla ilgili resmi açıklama yapılmasının üzerinden bir hafta bile geçmedi fakat siber korsanlar çoktanharekete geçti bile. 

 

Siber korsanlar tarafından kullanıcılara gönderilen sahte e-postalarda, Facebook’un WhatsApp’i satın almasından söz ediliyor ve uygulamalanın Windows ile Mac masaüstü sürümlerinin oluşturulduğuna dair sahte bilgiler veriliyor. Sahte masaüstü sürümlerinin indirilmesi için bağlantı vermeyi de ihmal etmeyen saldırganlar, hem kişisel bilgisayarlarda hem de mobil cihazlarda aynı etkiyi yaratan zararlı yazılımının sistemlere sızmasını sağlamaya çalışıyor. 

E-postalardaki zararlı bağlantılara tıklandığında sisteme sızan zararlı yazılımlar, depolanan isim ve şifreleri ele geçiriyor. Daha çok Brezilya’daki kullanıcıları hedef alan sahte e-postaların Portekizce düzenlendiği görülüyor. Zararlı yazılım barındıran siteye girişlerin yüzde 80’inin Brezilya’dan gerçekleştirildiği belirtiliyor. 

 

Benzer virüslerin ülkemiz kullanıcılarını da hedef alabileceğine dikkat çeken Trend Micro Türkiye teknik ekibi, kullanıcıları aşağıdaki hususlar konusunda uyarıyor
\"\"

 

Şüphe duyduğunuz benzer bir mesaj aldığınızda içeriğindeki bağlantıya tıklamayın.
WhatsApp’in Windows ya da Mac sürümü olmadığını unutmayın.
Anlık olarak güncellenen bir antivirüs çözümü kullanmayı ihmal etmeyin.
 
kadinhaberleri.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol