Öğretmen Diyarı

Uydu alıcılarını güncellettirmek için sıraya girdiler..!

Vatandaşlar bugün Ramazan ayında pide kuyruğuna girer gibi televizyon tamircileri önünde sıraya girip uydu alıcılarını güncelletmek için saatlerce sırada bekledi. Elektronik tamircileri frekans ayarlaması için cihaz başına 10 TL alıyor.

 

Türkiye’de Türksat 2A haberleşme uydusunun ömrü 2016 yılının başında tamamlanacağından, söz konusu uydu üzerindeki yayınlar Türksat 4A haberleşme uydusuna aktarıldı. Değişen frekanslarla birlikte vatandaşlar yeni frekansları cihazlarına yükletmek için elektronik servilerinde akın etti. Değişen uydu frekanslarından dolayı uydu alıcılarını ayarlatmak isteyen vatandaşlar sabahın erken saatlerinde elektronik servislerinde yoğunluğa sebep oldu. Vatandaşların frekans yükletmek için getirdiği cihazlar raflara sığmazken, yoğunluğun iyice arttığı servisler çalışanlar müşterilere yetişmekte zorluk yaşadı.

 

Samsun’un Terme ilçesinde Türksat 4A uydusunun devreye girmesi ile birlikte birçok kişi, değişen uydu frekanslarının ayarlanması için televizyon tamircilerine akın etti. Cihazlarına güncelleme yaptırmak isteyen vatandaşlar tamircilerin önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Vatandaş yapılan uydu değişikliği sebebiyle cihazlarına yeni frekans yüklemek için televizyon tamircilerine akın etti. Müşteriden gelen taleplerine yetişmeye çalışan esnaflar durumdan oldukça memnun. 10 TL ücret karşılığında güncellenen uydu alıcılarını almak için bekleyen vatandaşlar, dükkanlar önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

 

Sözcü

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol