Öğretmen Diyarı

Unutamadığımız Cep Telefonu Modelleri

Şimdi baktığımızda bizi gülümseten takoz modellerle başlayıp, daha sonra küçülüp, son zamanlarda da tekrar büyüyerek bilgisayar boyutuna kadar geldi ve sadece konuşmanın haricinde bir çok imkan sağlayıcı özellikleriyle de hayatımızda önemli bir yere oturdu. Cep telefonlarımız artık olmazsa olmazlarımız arasında saydıklarımızdan.


Ancak bazı modeller var ki, cep telefonlarının çıktığı ilk günden bu yana hem sevildiler, hem çok tercih edildiler ve bu özellikleriyle de hafızalara kazınarak unutulmaz oldular. CHIP Online ekibi, unutamadığımız bu cep telefonlarını listeledi.


İşte geçmişten bugüne unutamadığımız cep telefonu modelleri…

 

\"\"
NOKİA 3310 (2000)PEK ÇOK KULLANICININ İLK CEP TELEFONU YA NOKİA 3210 YA DA 3310 OLMUŞTUR. O YILLARDA NOKİA CEP TELEFONU PİYASASININ KRALIYDI. UCUZDU, ŞIKTI, ANTENSİZDİ! TUŞLARININ KULLANIMI KOLAYDI VE KULLANICILAR BU CEP TELEFONUYLA HIZLI SMS YAZMA REKORLARI KIRDI. AYNI ZAMANLARDA SESLİ HARFLERİ YUTARAK MESAJ YAZMA YÖNTEMİ İCAT EDİLDİ. SON OLARAK DA SNAKE II’Yİ UNUTMAMAK GEREKİYOR. İNSANLAR SNAKE OYNAMAK İÇİN DELİ OLUYORDU.

\"\"
VERTU (2002)”PARA SORUN DEĞİL” DİYENLERİN STATÜ SEMBOLÜ OLAN VERTU, NOKİA TARAFINDAN LÜKS MATERYALLERDEN ÜRETİLDİ VE PAZARLANDI. 3 İLA 6 SIFIRLI RAKAMLARA SATILAN BU MARKA HALA VARLIĞINI KORUYOR VE BUGÜNÜN “LÜKS TELEFON” AKIMININ ÖNCÜSÜ OLMAYI SÜRDÜRÜYOR.

\"\"
SONY ERİCSSON W800İ WALKMAN (2005)MP3 ÇALAN İLK CEP DEĞİL, AMA CEP TELEFONLARI ARASINDA DAHA İYİ MÜZİK ÇALMA YARIŞINI BAŞLATAN CEP TELEFONLARINDAN BELKİ DE EN ÖNEMLİSİ… SONY’NİN TANINMIŞ WALKMAN MARKASI ARTIK CEP TELEFONLARINDA YAŞIYORDU.

\"\"
NOKİA 7650 (2002)CEP TELEFONLARI BİR ZAMANLAR SADECE CEP TELEFONUYDU, SONRA MÜZİK ÇALAR VE NOKİA 7650 İLE DE FOTOĞRAF MAKİNESİ OLDU. VGA KAMERAYA SAHİP OLAN VE SYMBİAN 60 İŞLETİM SİSTEMİNİ KULLANAN BU CEP TELEFONU, O ZAMANLAR HERKESİ ŞAŞIRTMIŞTI. İNSANLAR KAMERASI OLAN CEP TELEFONLARINA O DÖNEM BÜYÜK PARALAR DÖKTÜ.

\"\"
MOTOROLA RAZR V3 (2004)MOTOROLA’NIN BU EFSANE MODELİ, METALİK TASARIMI, İNANILMAZ İNCELİĞİ VE İSTİRİDYE KABUĞU ŞEKLİNDE AÇILAN KAPAĞIYLA TÜKETİCİLERİ BÜYÜLEMİŞTİ. ÜSTELİK NİSPETEN ERİŞİLEBİLİR FİYATLARA SATILDI VE BÖYLECE RAZR’LAR 110 MİLYONUN ÜZERİNDE ALICI BULDU.

\"\"
NOKİA N95 (2007)NOKİA’NIN TEKNOLOJİK ÜSTÜNLÜK GÖSTERİSİ OLAN BU CEP TELEFONU ÇIKTIĞINDA, ORTADA PEK BİR RAKİP GÖRÜNMÜYORDU. KİM AKILLI CEP TELEFONU YAPABİLİRDİ Kİ? HEM DE NOKİA’DAN DAHA İYİSİNİ… ÜST SEVİYE KAMERA, MÜZİK ÇALAR, GPS… NE ARARSANIZ, N95’TE FAZLASIYLA VARDI.

\"\"
HTC DREAM (T-MOBİLE G1, İLK ANDROİD CEP 2008)ANDROİD İŞLETİM SİSTEMİ GÜCÜNÜ GÖSTERMEYE BU TELEFON İLE BAŞLADI. AKILLI CEP TELEFONLARI ARASINDA GOOGLE’IN DESTEĞİYLE YÜKSELEN ANDROİD’İ İLK KULLANAN, HTC’NİN BU MODELİ OLMUŞTU.

\"\"
RESEARCH IN MOTİON (RIM) BLACKBERRY 850 (2002)BİR ZAMANLAR RIM İSİMLİ BİR ŞİRKET VARDI VE ÜRETTİĞİ BLACKBERRY TELEFONLAR, ÖZELLİKLE İŞ DÜNYASI İÇİN NEREDEYSE TEK ALTERNATİF KONUMUNDAYDI. DEVAMLI İNTERNETE BAĞLI BİR HAYATI BAŞLATAN, İŞ ADAMLARININ SEVGİLİSİ OLAN BİR TELEFON SERİSİNDEN BAHSEDİYORUZ. BU SERİNİN İLK ÜRÜNÜ DE, BLACKBEERY 850 OLMUŞTU.KENDİ ÖZEL HİZMETLERİ VE QWERTY KLAVYESİ İLE KENDİNE HAS BİR KULLANICI KİTLESİ OLAN RIM, ARTIK YOLUNA DOĞRUDAN BLACKBERRY İSMİYLE DEVAM EDİYOR VE YENİ BLACKBERRY TELEFONLAR ÜRETMEYİ SÜRDÜRÜYOR. AMA ESKİ PARLAK GÜNLERİNİN ÇOK UZAĞINDA OLDUĞU DA BİR GERÇEK…

\"\"
APPLE İPHONE (2007)CEP TELEFONU DÜNYASINI KÖKTEN DEĞİŞTİREN İPHONE, MÜKEMMEL DOKUNMATİK TECRÜBESİ İLE GERÇEK BİR DEVRİM TELEFONUYDU. ÇIKTIĞI İLK GÜNLERDE DİĞER TELEFONLARDA OLAN BAZI ÖZELLİKLERE SAHİP OLMAMASINA RAĞMEN, DEVRİMCİ BİR PLATFORM OLDUĞUNU KANITLADI. BUGÜNÜN AKILLI TELEFONLARININ GELDİĞİ NOKTAYI, BAZILARI BU FİKRE KATILMASA DA, BİZCE İPHONE’A BORÇLUYUZ.

 

Haber Kaynağı: estanbul.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol