Öğretmen Diyarı

Twitter\'ın avukatı TİB\'de

Sosyal paylaşım sitesi Twitter'ın avukatı Gönenç Gürkaynak'ın, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığında (TİB) erişimin engellenmesiyle ilgili mahkeme kararlarına ilişkin görüşme yaptığı öğrenildi.

 

Alınan bilgiye göre, Twitter'ın Türkiye'deki avukatı Gürkaynak, TİB yetkilileriyle bir araya geldi.

 

Gürkaynak'ın, Twitter'a yönelik tedbir amaçlı erişimin engellenmesine yönelik mahkeme kararlarıyla ilgili görüşmesinin sürdüğü öğrenildi.

 

Alınan mahkeme kararlarını yerine getirmediği için kapatılan Twitter, Türkiye'nin isteklerini yerine getirmek için harekete geçti.

 

Şimdiye kadar Türkiye'de bir avukat dahi bulundurmayan kurum, bugün ilk iş olarak bir avukatlık firmasıyla anlaştı. ELİG isimli avukatlık firmasına vekalet veren Twitter'ın kurucusu Jack Dorsey, Gönenç Gürkaynak isimli hukukçu ile anlaştı.

 

AVUKATLAR ACİL OLARAK ANKARA'YA UÇTU

 

Avukat Gönenç Gürkaynak, twitter temsilcisi olduktan sonra ilk iş olarak Ankara'ya uçtu.

 

TWİTTER YASAĞINI BİTİREBİLECEK GÖRÜŞME

 

Avukatlar TİB Başkanı Ahmet Cemaleddin Çelik ile biraraya gelecek. Twitter TİB'e mahkeme kararlarını uygulamaya hazır olduğunu ve bunun için işbirliği yapacaklarını iletecekler.

 

TİB'in bu görüşmenin neticesine göre Twitter'i erişime açabileceği bildiriliyor. Twitter'in önünde sayısız şikayet ve mahkeme kararları olduğu öğrenildi.


TİB NİYE KAPATMIŞTI?

 

TİB, twitter'i kapatma sebebini bu sabah yazılı bir açıklama ile ayrıntılı olarak duyurmuştu. Twitter'ın alınan hiçbir mahkeme kararını uygulamadığı duyurulmuş ve bunun gereği yapıldığı taktirde sosyal medya mecrasının iletişime açılacağı vurgulanmıştı.
memurlar.net

Anahtar Kelimeler:
twitter ın avukatı tib

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol