Öğretmen Diyarı

Twitter\'a Ulaştıran O Program Rekora Koşuyor

Türkiye'de Twitter'a erişimin kesilmesinin ardından 270 bin indirme ile bütün mobil platformlarda yükselişe geçen Hotspot Sheild uygulaması rekora koşuyor. Türkiye'de kullanıcıların daha çok tercih ettiği DNS ayarlarını değiştirerek yasağı delmelerinin de dün engellenmesi üzerine kullanıcıların daha fazla yöneldiği program, 48 saat içinde Türkiye'den 1 milyon indirme sayısına yaklaştı.

"BİRİNCİLİĞE YÜKSELMİŞTİ"

DNS ayarları değiştirmeden herhangi bir ayarla oynamadan Twitter gibi yasaklı sitelere girmeyi sağlayan uygulama, yasağın girdiği ilk gece rekora imza atmıştı. Uygulamanın üreticisi olan AnchorFree şirketi, bir gecede yüz binlerce kişi tarafından indirilen uygulamanın bir anda hem IOS kullanıcıları için Apple Store'da hem de Android kullanıcıları için Google Play Store'da bir numaraya yükseldiğini bildirmişti. Ilk gecede uygulamanın IOS platformunda 200 kat Android platformunda ise 125 kat arttığını, ilk gecede 270 bin rakamına ulaştıklarını belirten şirket yetkilileri bu durumu "Inanamadık" şeklinde izah etmişlerdi.

"3'E KATLADI"

Yasak ikinci gününe girdiğinde ise bu rakam adeta katlanarak büyüdü. DNS ayarlarını değiştirerek Twitter'a girmenin de engellenmesi ile indirilme sayılarını artan programı 48 saat içinde Türkiye'den ilk 24 saatte 270 bin olan rekorunu kat be kat geçerek 48 saatin sonunda 820 bine ulaştı.

"DNS'NİN ENGELLENMESİ ETKİLİ OLDU"

Şirket yetkilisi Levent Sapçı, Cihan Haber Ajansı'na verdiği bilgide android platformunda 456 bin rakamına ulaştıklarını söyledi. IOS platformunda ise toplamda 273 bin kişi bu uygulamayı indirdi. Masaüstü programı ise 48 saat içinde 89 bin kişi tarafından kullanılmaya başlandı. 48 saat içinde toplam indirilme sayısı böylece 820 bine ulaşmış oldu. Sapçı, ikinci günde yaşanan bu artışta DNS ayarlarını değiştirerek yasağı aşmanın engellenmesinin de etkili olduğunu belirtti.

 

Haber Kaynağı: haberler.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol