Öğretmen Diyarı

Türkiye’nin Google’da En Çok Hangi Kelimeleri Aradığı Açıklandı!

Dünyanın en önde gelen arama motoru olan Google’da, ülkemizde son 5 ay içinde en çok aranan kelimeler açıklandı. Buna göre en çok aranan kelimeler, ‘Facebook’, ‘Youtube’, ‘Google’, ‘e okul’, ‘sahibinden’, ‘hava durumu’ ve ‘hotmail’ kelimeleri zirveyi oluşturdu.

 

Google verilerine dayanarak düzenlenen listeye göre ülkemizde bu yılın ilk 5 ayında geçen yıla göre en çok yükseliş göstermeyi başaran kelimeler ‘Survivor’, ‘e-okul-veli’, ‘Tv 8’, ‘Acunn’, ‘hava durumu’, ‘Milli Piyango’ ve ‘Dolar’ kelimeleri yer aldı.Yine aynı dönemin ‘Seyahat’ kategorisinde zirvede yer alan kelimeler, ‘THY’, ‘İstanbul’, ‘uçak bileti’ ilk 3 sırayı almayı başardı. Haberler kategorisinde ise ilk 3 sırayı ‘hava’, ‘hava durumu’ ve ‘haber’ kelimeleri aldı.Dünya genelinde bu yılın ilk 5 ayında en çok aranan kelimeler ise ‘Facebook’, ‘Youtube’, ‘Google’, ‘Hotmail’, ‘film’, ‘video’, ‘song’ ve ‘download’ oldu.Spor kategorisi ele alındığında ise listenin ilk 3 sırasında ‘lig’, ‘Lig Tv’, ve ‘Galatasaray’ yer aldı.Açıklanan bir diğer kategori ise ‘Görseller’ olurken bu alanda listenin ilk 3 sırası ‘tumblr’, ‘bebek’ ve ‘Facebook’ şeklinde sıralandı.

 

Ülkemizde yine aynı dönem içerisinde dünyanın en büyük video platformlarından olan ‘Youtube’da  en çok aranan kelimeler ise ‘dj’, ‘gel’, ‘Ahmet Kaya’ olurken, en büyük sıçramayı ise ‘Bangır Bangır’, ‘Aşk Yeniden’ ve ‘Diriliş’ kelimeleri yaptı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim