Öğretmen Diyarı

Telefonunuzun Batarya Ömrünü Uzatmanın 10 Yolu

Kiminin de derdi tam bir günü şarj etmeden geçirmektir. Öncelikle ne istediğinize karar verip, ona göre bir kullanım seçmeniz gerekiyor. Akıllı telefonlarımız herşeyimiz oldu. Gideceğiniz yeri bilmiyorsanız harita uygulamanızdan gideceğiniz yere bakıyorsunuz. Maillere bakıp, gündemdeki gelişmelere bakabiliyorsunuz. Düşünün size arkadaşınız bile ulaşamıyor. Kısaca çağ dışı kalıyorsunuz. Bunun için en önemli nokta telefonunuzun şarj süresi.

 

“Peki bu akıllı telefonların şarjı nasıl daha uzun gider ?” sorusuna bu içeriğimizde cevap arıyoruz.

1. Şarj Etmek

\"iphone_fastest_usb_charger-640x336\"

Telefonunuzu şarja takmak için şarjınızın bitmesini beklemeyin. Şarj seviyeniz %25-30 olduğunda telefonunuzu şarja takın.

 

2. Titreşim

\"galaxy-note3-tt4\"

Telefonunuzu sürekli titreşim modunda tutmak bataryanız açısından negatif bir etki yaratır.

 

3. Arka Plan Uygulamaları

\"iphone

Arka planda sürekli olarak çalışan uygulamalar şarjınızın daha çabuk bitmesini sağlar. Kullanmadığınız uygulamaları uygulama yöneticinizden kapatmayı unutmayın.

 

4. Wi-Fi

\"wifi\"

Wi-Fi’ınızın sürekli açık olması da bataryanızı tüketen bir diğer unsurdur. Büyük boyutlu dosyalar indirmeyecekseniz Wi-Fi özelliğinizi kapatın.

 

5. GPS

\"7_location\"

Bulunduğunuz konumu algılamaya çalışan uygulamalar, şarjınızın daha hızlı bitmesine neden olur. Gerekmediği sürece ayarlar kısmından telefonun GPS özelliğini kapatmak bataryanızın dayanma süresini arttırır.

 

6. Ekran Parlaklığı

\"gIhoxO2\"

Pil özelliklerinize baktığınızda şarjınızı en çok bitiren şey ekran parlaklığıdır. Bunun için parlaklığınızı orta seviyenin de altında tutmaya gayret edin. Ekran, bataryanın en büyük düşmanıdır.

 

7. Kilit Ekranı

\"Sosyal

Telefonlardaki kilit ekranı sadece güvenlik için değil, ekranı kararttığı için şarjınızın da daha çok dayanmasına yardımcı olur.

 

8. Uçak Modu

\"hizli-sarj\"

Şarjınız bitmek üzereyken telefonu kullanmadığınız anlarda uçak moduna almanız, tüm sinyalleri keseceğinden şarjınızın dayanma süresini de uzatır. Böylece acil durumlar için şarjınız kalmış olur.

 

9. Sıcaktan Koruma

\"aaajpg_h738\"

Aşırı sıcaklar şarjınızı daha hızlı bitirir. Bu nedenle özellikle sahillerde telefonu direk güneş karşısında bırakmak pek iyi bir fikir değil. Hem de ısınmadan dolayı bataryanızın patlaması olası bir sonuç olabilir.

 

10. Bildirimler

\"push-notification-mobile-shopping-app-do-and-dont\"

Şarjınız azaldığında bildirimleri kapatmak batarya ömrünü uzatabilir. Facebook, Twitter, İnstagram gibi uygulamalardan sürekli gelen bildirimler şarjınızı az da olsa götürüyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol