Öğretmen Diyarı

Telefonların Gerçek İnternet Hızını Ölçün

 

 

 

Telefonlarınızın İnternet Hızını Ölçün

Akıllı telefonlarımızla internet dünyasında gezinebilmek için farklı firmaların bizlere sunduğu mobil internet paketlerini almaktayız. Her firma kendi internetinin hızlı olduğunu iddaa etmektedir. Peki bu internet hızları ne kadar doğru yada bize taahhüt edilen internet hızını biz veriyorlar mı?

Bilgisayarlar için websiteler üzerinden bu işlemi çok hızlı bir şekilde yapabiliyorsunuz. Fakat akıllı telefonlar websitesi üzerinden sağlıklı sonuç vermediği bilinmektedir. Bu noktada kaliteli bir uygulama ile telefonlarımızın internet hızını sorunsuz bir şekilde test etmiş olacak.

Uygulamanın İsmi SpeedTest 'dir. İlk önce Google Play Store 'den bu uygulamayı indirerek telefonumuzda aktif hale getiriyoruz. Uygulamayı açtığınızda "Begin Test" butonuna bastığınızda uygulama gerekli yerlere bağlanarak bizim hızımızı test etmektedir. Uygulama Download / Upload hızlarını ayrı ayrı göstermektedir. Şuan için sadece 50 Mhps'ye kadar olanhızlar ölçmektedir. Ülkemizde şuan hiçbir operatör 50Mhps'nin üstünde internet hızı sağlayamadığı için bu uygulama bizim için iyi bir uygulamadı.

Bütün operatörlerin hızlarını başka telefonlarda deneyerek kendinize en uygun operatörü bu şekilde seçebilirsiniz.

Yazan: Ender Altan / Mysubh.com Editörü
Kaynak: Mysubh.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol