Öğretmen Diyarı

Telefon devi tarih oldu !

Microsoft,  Nokia markasını telefonlardan resmen çıkardı; işte  Nokia telefonların yeni ismi...

 

Microsoft, geçtiğimiz günlerde  Nokia markasını bıraktığını, gelecekteki telefonlarını  Microsoft Lumia olarak adlandıracağını duyurmuştu.

 

Resmi duyuruyla birlikte Microsoft, yeni markanın cihazlarının üzerinde nasıl görüneceğini gösteren iki görsel de yayınladı (yukarıda ve aşağıda). Yeni düzende arkadaki  Nokia markası yerine Microsoft'un koyu harflerle yazılmış adı ve Windows logosu bulunuyor.

\"Haber

Telefonların adı değişse de Microsoft,  Lumia sahiplerine hizmet vermeye devam edecek. Firma, Cuma günü yaptığı duyuruda şu anki  Nokia kullanıcılarını desteklemeye devam edeceğini söylemişti. Microsoft, 2012'de Windows Phone 7'den Windows Phone 8'e geçişte gelecekteki tüm cihazlarının en az 18 ay yeni güncellemelerle destekleneceğini söylemişti.

\"Haber

Nokia markası akıllı telefonlardan kaybolacak olsa da, bazı "feature" telefonlarda kullanılmaya devam edilecek. İlk  Microsoft Lumia telefonuyla ne zaman tanışacağımız konusundaysa henüz herhangi kesin bir bilgi yok. Firmanın tek söylediği, bunun "yakında" olacağı.

(Hürriyet)

Anahtar Kelimeler:
Telefon Devi Tarih Oldu !

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim