Öğretmen Diyarı

Tablet Pc\'ye Nasıl Format Atılır ?

Bu yazımızda sizlere, tablet Android yazısında kalıyor, tablet Android yazısında takılıyor, ya da telefon Android yazısında takılıyor şeklindeki şikayetlerin nedenlerinden, ve de çözümlerinden söz etmeye çalışacağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Eğer tablet bilgisayarınızı, ya da telefonunuzu açarken, tablet Android yazısında kalıyor, tablet Android yazısında takılıyor, veya telefon Android yazısında takılıyor diyorsanız, öncelikle bu durumun nedenlerine bakalım:

Tablet Android yazısında takılıyor diyen kişilerin sorunları genel olarak, tablet bilgisayar, ya da telefon içerisinde yüklü bulunan Android işletim sisteminin çökmesinden kaynaklanmaktadır. Bunun yanında, tablet bilgisayar, ya da telefonunuzu en son kapatmadan önce yapmış olduğunuz işlemleri düşünmeniz gerekir; bu işlemlerden bir tanesinin yanlış olması da, tablet Android yazısında takılıyor sorununun gündeme gelmesine neden oluyor olabilir.

Peki tablet Android yazısında takılıyor diyen kişiler bu sorunlarını nasıl çözebilirler? Her şeyin öncesinde, tablet bilgisayar ya da telefonun Fabrika ayarlarına geri döndürülmesi gerekmektedir. Ancak, şunu söylerseniz haklısınız: ”tabletim hiç açılmıyor ki fabrika ayarlarına geri döndüreyim…” Haklısınız. Bunun için de tabletinize; ya da telefonunuza reset işlemi uygulamanız gerekmektedir. Uygulanan reset sırasında tabletiniz ya da telefonunuz genellikle fabrika ayarlarına geri döner, ve bu sırada problem çözülür.
Tablete nasıl reset atılır? Tablete nasıl reset atılır sorusunun yanıtı, farklı tablet modellerinde farklı olmakla birlikte, tablete nasıl reset atılır sorusunun yanıtı için genellikle iki alternatifiniz bulunmaktadır, bunlardan ilki: tabletin kenarında küçük bir delik var olabilir, o deliğe ince bir şey ile hafifçe dokunduğunuzda tablete reset atma işlemini uygulayabilirsiniz. Bunun yanında, bu deliği kesinlikle şarj; ya da USB girişi ile karıştırmamanız gerektiğini de bilmelisiniz. Tablete nasıl reset atılır sorusunun yanıtı için bu deliğin tabletinizde bulunmadığını düşünüyorsanız, o halde, tabletin açma kapama tuşu ile birlikte ses açma tuşuna aynı anda basmalı, ve ortalama sekiz saniye boyunca basılı tutmalısınız. Tablete reset atma bu şekilde de gerçekleştirilebilmektedir.
Ancak, tablete nasıl reset atılır sorusunun yanıtı ile tablete reset atma işlemini gerçekleştirseniz de bazen, telefon Android yazısında takılıyor, tablet Android yazısında takılıyor, ya da tablet Android yazısında kalıyor şeklindeki sorunlarınız devam ediyor olabilir. Bu durumda yapmanız gereken tablete ROM yüklemektir. Bunun için sitemiz içerisinde bulunan diğer yazılar içerisinde bir araştırma gerçekleştirebilir, bizi takip ederek aradığınız bilgilere ulaşabilirsiniz…

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim