Öğretmen Diyarı

Sigarayı Bırakamayanlar İçin 3 Uygulama Önerisi

Yeni yılda yapılacaklar listesinin başında nelerin geldiğini sorsak sigarayı bırakmak diyenlerin oldukça çok olduğunu söylememiz mümkün. Sigarayı bırakmayı düşünenler için faydalı olabilecek 3 uygulamayı derlediğimiz bu yazının sonunda umarım bu değişim aşamasındakilere yardımcı oluruz.

 

> Kickit

Tasarımıyla dikkat çeken Kickit sigara içmeyerek kullanıcıların neler satın alabileceğini ortaya çıkarıyor. Motivasyonu maddi kalemlerden sağlayan uygulama eğer sigara alınırsa harcanan parayı göstererirken, diğer taraftaysa ne kadar biriktirildiğini paylaşıyor. Sigarayı azalttıkça sağlığın da düzelmesine dair paylaşımlarda bulunan uygulamada tüm sürecin sonunda detaylı analizi de görmek mümkün. Sosyal ağlardan kendi gelişiminizi de paylaşabileceğiniz uygulamayı ilgilenenlerburadan indirebilirler.

> Smoke Free

Sigarayı bırakırken üstesinden gelinmesi en zor anlardan biri olan içme isteği üzerine odaklanan uygulama kişinin bu isteğinin günde kaç kere gerçekleştiğini not etmesini istiyor. Buradan yola çıkarak kişiye özel yol çıkaran Smoke Free sigaranın azaltılmasıyla kişisel hesaba olan katkıyı da gösteriyor. Uygulama ücretsiz olmasına karşılık uygulama içi satın alma özelliğinin bulunduğu Smoke Free ile ilgilenenler buradan uygulamayı indirebilirler.

\"2b\"

> Kwit

Kişinin sigarayı bırakmasını oyunlaştırarak sunan Kwit bu yönüyle diğer uygulamalardan farklılaşıyor. Diğer uygulamalarda olduğu gibi bütçeye katkısını ve günlük alışkanlıkları ortaya koyan Kwit’te sigara içmedikçe aşamalar geçiliyor. İstatistiklerin canlı izlenilmesine olanak tanıyan Kwit’le ilgilenenler buradan ulaşabilirler.

Kaynak: teknolojimedya.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol