Öğretmen Diyarı

O problem ortadan kalktı!

 iPhone'a özel üretilen akıllı ekran koruyucuları ile iPhone'larda büyük bir sorun haline gelen geri alma durumu çözülecek.

iPhone kullananları sevindirecek haber aksesuar üreticilerinden geldi. Yeni yapılan bir akıllı ekran koruyucusu ile iPhone kullanan insanların geri alma tuşu eksikliğini artık giderecek.

Kullanıcıların uygulamalarda geri gidebilmek için cihazın en uç noktasına kadar parmaklarını uzatmalarına artık gerek olmayacak. Evet, iPhone‘daki bu eksiklik bir geri tuşunun bulunmaması ve bu bazı kullanıcılar için büyük bir problem, özellikle Android‘in geri tuşu rahatlığını en az bir kez denemiş olanlar için. Burada sunulan erişebilirlik seçeneği buna tam bir çözüm sunmuyor. GERİ TUŞU FONKSİYONU KAZANDIRABİLİR Sırf geri tuşuna ulaşabilmek için home tuşuna iki kez art arda basıp uygulamayı küçültmek biraz gülünç oluyor. Aslında ideal olarak, Apple home tuşuna çift tıklamayla bir geri tuşu fonksiyonu kazandırabilir, ancak maalesef ideal dünyada yaşamıyoruz.

iPHONE 6 PLUS'TA İMKANSIZ

Sadece baş parmağınızı oynatarak iPhone 6 Plus‘ın köşelerine erişmeniz çok zor. Dediğim gibi bunun için elinizle bazı jimnastik hareketleri yapmanız gerekiyor. Sonunda bu sorunu paraya çevirmeyi düşünen bir şirket, iPhone’lar için Halo Back adında basit bir akıllı ekran koruyucusu geliştirdi. Aslında siz basit dediğime bakmayın, çünkü kendisi dünyanın ilk akıllı ekran koruyucusu olma unvanına sahip.

KORUYUCU TUŞ ÖZELLİĞİNİ SAĞLAYACAK

iPhone‘lara bir çok özelliğin yanında geri tuşunu da kazandıran bu akıllı ekran koruyucusunun nasıl kullanıldığını ve detaylı özelliklerini aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz. Ne kadar talep görür orası muamma fakat, Kickstarter üzerinde satışa sunulan bu koruyucunun fiyatının 20 dolar civarında olduğunu da belirtelim.

 

piramithaber.com


Anahtar Kelimeler:
problem ortadan kalktı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim