Öğretmen Diyarı

Mailleriniz dahil her şeyiniz takip ediliyor !


 

ABDli internet devi Google, Salı günü gizlilik poliçesini yeniledi. Businessinsider'da yer alan habere göre, yenilenen poliçeye eklenen yeni bir madde ile Google, yaptığımız her hareketi izlediğini itiraf etti. İşte o madde:

"Otomatik sistemlerimiz sizin e-mailleriniz dahil içeriklerinizi, arama sonuçlarınızı uyarlayıp spam ve virüslerden temizlemek, size daha iyi neticeler sunabilmek için analiz ediyor. Bu olay içerik gönderildiğinde, alındığında ya da depolandığında gerçekleşiyor"

Bu maddeye göre Google, kişisel bilgisayarımızdan, Android işletim sistemi yüklü telefonumuzdan, Google hesabı yüklü herhangi bir internet tarayıcısı ya da Coogle Chrome üzerinden yaptığımız her hareketi takip ediyor. G-mail hesabı ile çalışan herhangi bir uygulama, her dakika Google'ın analizinden geçiyor.

Bir diğer ilginç madde ise Google uygulamaları üzerinden gerçekleştirdiğimiz her hareket ve yüklediğimiz her veri için Google'a otomatik olarak kullanım lisansı verdiğimize dair olanı. Bu maddeye göre, Google yüklediğimiz her veriyi kullanma hakkına sahip. 

Google'a e-mailleri izlediği gerekçesiyle 2013'de dava açıldı. Davacı gerekçesi olarak gizliliği ihlal yasalarını gösterdi. Fakat geçtiğimiz ay mahkeme dava hakkında takipsizlik kararı verdi. 

GOOGLE'DAN AÇIKLAMA 
Google yetkilileri, yapılan değişiklikle ilgili Haberturk.com'a açıklamada bulundu. İşte Google'ın açıklaması: 

“Hizmet şartlarımızın yalın ve kullanıcılar tarafından kolay anlaşılır olmasını arzu ediyoruz. Geçtiğimiz birkaç ay içerisinde bize ulaşan geri bildirimler doğrultusunda 15 Nisan 2014 tarihinde yapılan değişikliklerin, hizmet şartlarımızın kullanıcılar açısından daha anlaşılır olmasını sağlayacağına inanıyoruz.”
 
sikayethaber.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim