Öğretmen Diyarı

Koku gönderen akıllı telefon çıktı, iletişim devrimi yakın

-Akıllı telefonlarda devrim yaratacak yeni bir özellik kullanıma sunuluyor. Harvardlı Profesör David Edwards ve öğrencileri Rachel Field ve Amy Yin’in çalışmaları sonucunda cep telefonlarında yeni bir dönem başlıyor. Şirket, OPhone adlı cihazı 2015 Nisan ayından itibaren 199 dolardan satışa sunmayı planlıyor.

 

CEP TELEFONUNDAN KOKU YAYMAK NASIL MÜMKÜN OLUYOR?

 

Vapor Communicationun Group açıklamasında, kullanıcıların nerede olurlarsa olsunlar kendini ifade edebilmeleri ve eğlence, gezi ve pazarlama amaçlı olarak birbirlerine online olarak koku gönderebileceklerini belirtti. Bir başka deyişle, Prof. Edwards ve öğrencilerinin geliştirdiği cihaz ile dünyanın bir ucundan başka bir noktasına deniz aşırı olsa dahi, istediğiniz kişiye yediğiniz yemeğin, ya da kendi kokunuzu göndermek mümkün.

 

OSNAP UYGULAMASI YARDIMIYLA…

 

Ophone adı verilen cihaz ile ‘osnap’ adlı uygulama yardımıyla akıllı telefonlarda kullanılabilecek. Ophone, içinde dairesel olarak yer alan 8 tane ‘ochip’ adı verilen filitrelerin her birine 4′er tane olmak üzere toplum 32 temel koku yerleştirilmiş durumda. Cihaz, bu 32 temel kokuyu, gerekli oranlarda birleştirerek toplam 300,000 dolayında farklı aroma içerikli koku yaratabiliyor. Şirket, OPhone adlı cihazı 2015 Nisan ayından itibaren 199 dolardan satışa sunmayı planlıyor.

(DHA)

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol