Öğretmen Diyarı

İşte erişim yasağı getirilen 166 haber linki

Berkin Elvan soruşturmasını yürüten İstanbul Cumhuriyet Savcısı M. Selim Kiraz’ın odasında rehin alınması eylemine yönelik yapılan haber ve videolara erişim yasağı geldi. İstanbul Sulh Ceza Hakimliği’nin 3 Nisan tarihli kararında 166 haber ve video linkine erişim yasağı getirildi.


İstanbul 1. Sulh Ceza Hakimi Bekir Altun’un imzasını taşıyan kararın, İstanbul  Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu’nun talebi sonrası alındı. 3 Nisan tarihli talep yazısı için aynı gün karar verildi.


Kararda, erişim engeli istenen haber linkleri ve sosyal medya hesaplarında yapılan paylaşımlar yer alıyor. Anılan linkler arasında, Youtube, Facebook ve Twitter uzantılı bir dizi linkin yanı sıra, aralarında Hürriyet, Ntv,Taraf, Radikal gibi bir dizi yayın organına ait sitelerde çıkan haberler yer alıyor.


Kararda, ilgili haberler için öncelikle içerikten çıkarma, bunun mümkün olmaması halinde erişimin engellenmesi kararı verildi. Alınan karar Erişim Sağlayıcıları Birliği’ne gönderilerek gereğinin yapılması istendi.


Yapılan tespitlere göre 3 Nisan günü alınan kararın gereğinin yapıldığı anlaşıldı.


İşte erişim engeli istenen o 166 link:

 

\"Hürriyet\"

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim