Öğretmen Diyarı

İşte dünyanın en değerli markası !

ABD menşeli teknoloji devi Apple, son dönemde yayınlanan pazar araştırmalarının neredeyse tümünde dünyanın en değerli markası ünvanının sahibi olmay başardı. Ancak global araştırma şirketi Millward Brown tarafından geçtiğimiz günlerde yayınlanan yeni bir çalışmaya göre, Apple sonunda zirvedeki yerini kaybetmiş görünüyor. Apple’ı ikinci sıraya itmeyi başararak dünyanın en değerli markası haline gelen firma ise internet devi Google oldu.

 

Millward Brown‘ın araştırmasına göre 158.84 milyar dolarlık marka değeri bulunan Google, 147.88 milyar dolarlık marka değeri bulunan Apple‘ın önüne geçmeyi başarmış durumda. Son üç yıldır zirvede yer alan Apple ikinci sıraya gerilerken üçüncü sırada 107.5 milyar dolarlık marka değeriyle IBM, dördüncü sırada ise 90.2 milyar dolarlık marka değeriyle büyük çıkış yakalayan Microsoft yer aldı.

 

Millward Brown yetkilisi Benoit Tranzer konuyla ilgili yaptığı açıklamada Google Glass’ın üretiminden, yapay zeka alanındaki yatırımlarına oldukça yenilikçi bir politika izleyen Google’ın çok başarılı bir yıl geçirdiğine vurgu yaptı. 2014 yılında birçok farklı teknoloji alanında faaliyet göstermeye başlayan Google, bünyesine kattığı yeni firmalarla çalışma alanını genişletmeye devam ediyor.

Kaynak: Cumhuriyet

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol