Öğretmen Diyarı

İşte Android cihazların pek bilinmeyen bomba özellikleri...

Parmağınızı kaldırmadan mesajlaşın

\"AVUCUNUZLA


Google Keyboard uygulamasını Google uygulama mağazasından indirerek tek elle çok daha hızlı bir şekilde mesajlaşabilirsiniz. Bunun için herhangi bir harfe basın ve parmağınızı kaldırmadan diğer harflere kaydırın. Hepsi bu... S

\"AVUCUNUZLA

Yüz tanıma kilidi

Sadece PIN kodu girerek değil, yüz tanıma özelliğini kullanarak da telefonunuzu kilitleyebilirsiniz. Bunun için Ayarlar>Ekran Kilidi>Yüz Tanıma kısmına girin.

 

\"AVUCUNUZLA

Ekran görüntüsü almak
Telefonunuzun ekran fotoğrafını çekip kaydetmek mi istiyorsunuz? iPhone'larda Home+Power tuş kombinasyonuyla bu mümkünken, Android cihazlarda ise Home+Power ve ses açma butonlarına tıklıyoruz. Böylece ekranın ışığı yanıp sönecek ve ekran görüntüsü kaydedilecek.

 

\"AVUCUNUZLA

Fotoğraf ve videolarınızı filme dönüştürün
İlk olarak Google Plus uygulamasına giriş yapıp ayarlardan Auto Backup (Otomatik Yedekleme) özelliğini açın. Artık çekilen her fotoğraf Google Plus uygulamasındaki klasörde saklanacak. Ardından "Fotoğraflar" kısmının en üstündeki ufak video kamera ikonuna tıklayın. Daha sonra filminizde kullanmak istediğiniz dosyaları seçin, tarzınızı, arkaplan müziğinizi ve temanızı belirleyip gerisini Google+'a bırakın.

 

\"AVUCUNUZLA

 

Renkleri ters çevirin
Ayarlar>Erişebilirlik (Accessibility) bölümünden Negative Colors'a girin ve menü renklerini tersine çevirin. Gayet basit.

 

\"AVUCUNUZLA

 

Pil durumunu öğrenin
*#0228# numarasını çevirip batarya durumu hakkında fazlasıyla detaylı bilgilere vakıf olabilirsiniz.

 

\"AVUCUNUZLA

 

Google'da sesinizle arayın
Google'da parmaklarınızı kullanmak yerine sesinizi kullanarak da arama yapabilirsiniz. Bunun için Google'da iken Mikrofon ikonuna tıklamanız yeterli.

 

Haberin Devamı: Haber artı Türk

 

amsung'un yeni akıllı telefonlarında bu özelliğin halihazırda olduğunu da belirtelim.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim