Öğretmen Diyarı

İnternetten para kazanmak mümkün mü?

Cesur olun 

İflas etmek, vergi borçları altında ezilmek… Normal işletmelerin tersine ortaya koyduklarınız ve olası riskleriniz çok daha masumane. Öyleyse farklı olmanızı sağlayacak cesaret, inat ve özgürlük kararlarınızı yönlendirsin. Korkmayın!

 

Kendinize güvenin 

Önce Siz kendinize inanın. Fikrinizi ya da malınızı pazarlamak için internet size çok daha esnek iş görüşmesi modelleri sağlayabilir.

 

 

İnternette faaliyet gösteren şirketlerle teslimat, ulaşım, reklam gibi konularda tatlı işbirlikleri içine girmek sizleri rahatlatır ve geliştirir. Özellikle birbirini tamamlayan ürün veya hizmetler sunan şirketlerin birliktelikleri, çok güçlü bir organizasyonun doğmasını sağlayabilir.

 

Peki, internek üzerinden gelir elde etmek mümkün mü? 

 

Evet, mümkün... Biraz cesaret ve biraz da sabırla neden olmasın... İşte onlardan bir kaçı;

 

Satış Ortaklığı ile Para Kazanma;

 

Etliye, sütlüye karışmadan para kazanayım istiyorsanız, en güzel yöntem....

Online satış ortaklığı temel olarak, internet üzerinden satılan ürünlere aracılık ederek komisyon kazanma işidir. Mutlaka şirketinizin, firmanızın ya da bir ürünününzün olmasına gerek yoktur.

 

Bununla ilgili satış ortaklığı programlarına ve sitelere girerek de rahatlıkla kazanç elde edebilirsiniz.

Satış ortaklığı programları geniş yelpazede; tatil, uçak bileti, giyim, elektronik, e-kitap, sigorta, banka, hatta banka kredilerine kadar bir çok web sitesi ve markalara satş ortaklığı teklifleri yaparak para kazanabilirsiniz.

 

Bunun avantajları çok fazla;

 

Mesela, 

 

- Ürünlerin satışına aracılık ederek komisyon kazandığınız için, alan kişiye karşı hiç bir göreviniz (Kargo, fatura...) yok...

 

- Özellikle dijital ürünlerde komisyon oldukça  fazla (% 50- % 70 gibi)

 

- Herkese açık olması en önemli avantaj

 

- Ne alıcıyı tanırsınız, ne de satıcıyı...

 

- İşi doğru şekilde yaparsanız kazanç çok yüksek....

 

Satış ortaklığı sistemi hakkında daha geniş bilgiye buradan ulaşabilirsiniz...

 

 

E-Ticaret Yaparak Para Kazanabilirsiniz

 

E-Ticaret deyinde aklınıza büyük ticaret şirketleri gelmesin. Kendi çapınızda bile ticaret yapabilirsiniz.

Mesela ufak süs eşyaları, aksesuar ürünleri, hediyelik eşyalar... gibi hayal gücünüzü kullanın artık... 

 

İnternette çok  gezindiyseniz bunları yapan bir çok kişiyi görebilirsiniz...

 

Bu ürünleri siz de online ortamda satarak gelir elde edebilirsiniz.

 

Kendi ürünlerinizi stabileceğiniz gibi, tedarikçi bularak da para kazanabilirsiniz. Küçük bir sermaye ile tedarik ettiğiniz ürünleri yüksek karlarda satabilir ve para kazanabilirsiniz.

 

Burada aklınıza şu soru gelebilir; e-ticaret sitesini nasıl kuracağım, siteme müşteri nasıl bulacağım... gibi... Günümüz teknolojisi sayesinde basit bir e-ticaret sitesi sahibi olmak inanın hiç de zor değil. Oscommerce, open cart gibi ücretsiz yazılımlarla e-ticaret sitenizi kolay bir şekilde kurabilir, ürünlerinizi google, facebook gibi sosyal medyada tanıtarak sitenize yönlendirebilirsiniz. e-Ticaretle ilgili buradan da faydalanabilirsiniz

 

 

Kendi Deneyimleriniz ve Yeteneklerinizle...

 

İnternet ortamında işini ucuza yaptırmak isteyen ve freelance eleman arayan birçok kişi ve şirket var. Logo, banner gibi işlerden anlıyorsanız, kişilere ve şirketlere bu hizmeti verebilir ve internetten kazanç elde edebilirsiniz. En kötü ihtimalle makale ve editörlük yaparak da kazanç sağlayabilirsiniz.

 

 

Reklam Geliri Elde Ederek Kazanç Sağlamak

 

Yıllardır en çok tercih edilen para kazanma yöntemidir. İlginizin olduğu bir alanda bir web sitesi ya da blog kurarak zamanla sitenizi/bloğunuzu geliştirebilir ve iyi bir ziyaretçi trafiği yakaladıktan sonra sitenize reklam alarak gelir elde edebilirsiniz.

 

Burada da şu soruyu sorabilirsiniz. 'Web sitesi ya da Blok kurmayı bilmiyorum ki...'  Günümüz teknolojisinde ücretsiz servisler sayesinde bir-kaç günde bu işi çok rahatlıkla çözebilirsiniz. Bu konu ile ilgili biraz araştırma yapmanız yeterli.... Hatta buradan da gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

 

 

Anket Doldur Para Kazan

 

İnternette hiç bir zaman tutulmayan, ancak tüm e-postalarda dolaşan (şimdiye kadar anket dolduranın hiç para kazandığına dahi şahit olmadığım)bir yöntem....

Aslında burada parayı kazanan, anketçiler veya satan kişiler.... Size tavsiyem bu tür işlerden uzak durmanız...

 

 

 

Haber Buketi

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol