Öğretmen Diyarı

İnternetten Alışveriş Yapanlara Önemli Uyarı

İntertten Alışveriş Ne Kadar Güvenli ?

Mysubh.com ekibi olarak interntten alışveriş hakkında kısa bir açıklama yapmak istedik. Sürekli interntte bu konu ile ilgili haberler çıksada Mysubh.com ekibi olarak gözden kaçan bir detayı açıklıyoruz.

Genelde internetten alışveriş yaparken kesinlikle güvenli ve bilinir sitelerden alışveriş yapalım. Hatta alışveriş yapmadan önce sitenin ismini arama motorlarına yazıp şikayet var mı yok mu diye bakmamız gerekir. Mysubh.com

Genelde yapılan hataların başında gözden kaçan çok küçük bir detay vardır. Alacağınız ürünü arama motoruna yazdığınızda ilk çıkan sayfa her zaman güvenli sayfa değildirKötü niyetli kullanıcılar geliştirdikleri yöntemler ile istedikleri siteleri arama motorlarında ilk sıraya çıkarabilmektedirler.

Sizin aradığınız ürün ucuz fiyat ile ilk sayfada çıktığı zaman hemen o ürünü almak istiyorsunuz. Fakat bu site arama motorlarında ilk sırada çıkıyor diye güvenli anlamına gelmiyor. Dolandırıcılar sizi yönlendirdikleri sahte siteler ile kişisel bilgilerinize ulaşıp size zarar verebilmekteler.

İnternetten alışveriş yaparken kesinlikle siteyi incelemeniz gerekmektedir.

3D Secure desteği olmayan sitelerden alışveriş yapmak sizi biraz daha fazla riske sokmaktadır.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol