İnternetten alışveriş yapanlar dikkat!

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Türkiye'de faaliyet gösteren yaklaşık 15 bin e-ticaret firmasının, müşterilerinin kişisel bilgilerini 1 Mayıs 2015'ten itibaren korumakla yükümlü olacağını belirtti.


Palandöken, yazılı açıklamasında, Türkiye'de internet kullanıcı sayısının 37 milyonu, sanal mağazalarda satış yapan site sayısının da 15 bini geçtiğini ifade etti.


e-ticaretin, geçen yıl yapılan 41 milyar 883 milyon liralık satış hacmiyle perakende sektörünün önemli bir parçası olduğunu kaydeden Palandöken, e-ticaretin Anadolu'da da hızla yayılmaya başladığını belirtti.


Yeni pazarlara açılma, satışları artırma ve yeni markalar yaratmanın bir yolunun da e-ticaretten geçtiğini ifade eden Palandöken, şunları kaydetti:


"e-ticaret 2014 yılında yüzde 25 büyüdü. Elektronik ticareti düzenleyen kanun ile e-ticaret firmalarına müşterilerinin kişisel bilgilerini 1 Mayıs 2015 tarihinden itibaren koruma yükümlülüğü getirildi. Güvenilir sitelerden alışveriş yapmak bundan sonra çok önemli olacak. Bunu güvenlik sertifikası alarak sağlayabilirler.

 

\"Anadolu

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim