Öğretmen Diyarı

İnternetin Alışveriş Saati 21.00

Elektronik ticaret hacminin 34.6 milyar TL'ye ulaştığına dikkat çeken Aldido.com'un CEO'su Gökhan Yavaş, elektronik ticarette alışverişin ağırlıklı olarak 21.00-23.00 saatleri arasında gerçekleştiğini söyledi.

Yavaş, 2014 Şubat ayında faaliyete geçen Aldido.com'un yaklaşık 22 bin üyeye sahip olduğunu belirterek e-ticaretle ilgili şu bilgileri verdi: “Üyelerimizin yüzde 66'sını kadınlar, yüzde 34'ünü ise erkekler oluşturuyor. Erkekler satın almada ciro bakımından daha fazla alışveriş yapıyorlar ama kadınlar adet olarak daha çok ürün siparişi veriyorlar.

Kadınlar ev tekstili, küçük ev aletleri, mutfak eşyaları, bebek bezi ve maması; erkekler ise bilgisayar, tablet, oyun konsolu, parfüm ve sağlık ürünlerine ilgi gösteriyor. Elektronik ticaretin yüzde 50'sini 25-35 arası yaş gurubuna yapıyoruz.

 En çok alışveriş 11.00-12.30 ile 21.00 - 23.00 arasında yapılıyor. Ödeme tercihlerinde kredi kartına 9 taksit ilk, paypall ödeme ise ikinci sırada yer alıyor”.

2014 yılı sonunda elektronik ticaret pazarının 45 milyar TL'ye ulaşmasını beklediklerini dile getiren Yavaş, "Büyümede bebek maması, bebek bezi, temizlik ürünleri gibi süpermarket ürünlerine, internet satışlarında 9 taksit avantajı sunulmasının da etkisi var" dedi.

Türkiye

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol