Öğretmen Diyarı

İlişkinizi ayakta tutmak için mesajlaşmanın İncelikleri!

Mesajlaşırken bazı incelikler vardır. Bu incelikler aslında ilişkinizi ayakta tutmak için yapılan önemli sözlerdir.

Kısa’ mesaj atın

Kısa mesajın makbul olanı adından da anlaşılacağı üzere kısa olanıdır. Bağlaçlarla tümleçlerle bezeli gereğinden fazla bilgi ve açıklama içeren mesajlar yazmayın. Neyi, neden, ne zaman ve nasıl yaptığınızı merak ediyorsa zaten soracaktır.

Diyalogları açık bırakın

Daha fazla konuşmak, sohbeti devam ettirmek istiyorsanız cümlelerinizin diyaloğa açık bitmesine dikkat edin. Tekrar mesaj atması için ona bahane yaratın. “Ben evdeyim, ya sen?, Sana da günaydın, erkencisin” gibi…mesajlasma 76f07213 ce67 4643 ba33 21f1f860ee72 1 Mesajlaşmanın İncelikleri!

Monotonluğu kırın

Mesajlaşmanızı günaydın, iyi akşamlar gibi saçma bir rutine sokmayın. Beklemediği zamanlarda, alakasız mesajlar atın. Ayrıca çocuksu ve boş biri olduğunuz izlenimi vermek istemiyorsanız gülücük işaretlerini vb. sembolleri dozunda kullanın, kendinizi onlarsız da ifade edebilirsiniz.

Ortak yönlerinizi kullanın

Gün içinde karşılaşma imkanınız olan yerlerde “Nişantaşı’ndayım, buralarda mısın?” ya da daha önce esprisi yapılan bir konu ile ilgili “X’in önünden geçerken aklıma geldin” vb. mesajlar atabilirsiniz. Kişisel bağ kurmanız ve ortak yönlerinizin olması onun da hoşuna gidecektir.mesajlasma 4d86b4e9 ef19 47b4 b450 6a594f6881fa 1 Mesajlaşmanın İncelikleri!

Bırakın sizi özlesin

Sürekli mesaj atıp karşınızdaki kişiyi daraltmayın, sizi özlemesine fırsat verin.

Anında cevap yazmayın

Online mesajlaşma gereçlerinde her daim hazır ve nazır beklemeyin. Her yazılan mesaja anında cevap yazmak zorunda değilsiniz. Sohbet önceliğini telefona değil, yanınızdaki arkadaşınıza verin.mesajlasma f460f276 29fc 4766 8429 1d11345d458a 1 Mesajlaşmanın İncelikleri!

 

Bir önceki yazımız olan Aşkınızı Renklendirmek İçin Öneriler başlıklı makalemizde aşk, aşk hayatı ve Aşkınızı Renklendirmek İçin Öneriler hakkında bilgiler verilmektedir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim