Öğretmen Diyarı

Hiç görmediği kardeşini Facebook\'ta buldu

Zonguldak'ın Ereğli İlçesi’nde oturan 52 yaşındaki Abdulkadir Özdemir, hayatı boyunca hiç görmediği kardeşi 42 yaşındaki Aysel Yıldızbakan’ı, sosyal paylaşım sitesi Facebook sayesinde buldu

İki kardeşin filmlere konu olabilecek hikayesi, Özdemir’in babası Ahmet Özdemir’in, 1964’te eşi Semahat ve 3 çocuğunu bırakıp çalışmak için Almanya’ya gitmesiyle başladı.

Ahmet Özdemir’in, burada tanışıp dini nikah yaptığı İstanbullu Ümit Yıldızbakan’dan kızı Aysel Yıldızbakan dünyaya geldi. Ahmet Özdemir, 1976’da dini nikahlı eşi ve kızını da yanına alarak Almanya’dan dönüp önce İstanbul’a, sonra da Ereğli’ye yerleşti. Bu sırada 6 yaşında olan Aysel Yıldızbakan, babasının ilk eşinden olan kardeşlerini hiç görmedi

. Ahmet Özdemir, Ereğli’de kamu malına zarar vermekten cezaevine girince, Ümit Yıldızbakan, kızı Aysel’i de yanına alarak Ereğli’den ayrıldı ve izini kaybettirdi.

1986'da aramaya başladı

Evli ve 3 çocuk babası Abdulkadir Özdemir, 1986’da babasının ikinci eşinden bir kızkardeşi olduğunu öğrenince aramaya başladı. Annesi 2003, babası da 2007’de ölen Özdemir, babasının Almanya’dan döndüklerinde İstanbul Ortaköy’de oturdukları mahalleye giderek yaptığı aramalara rağmen kardeşini bulamadı.

Özdemir, son olarak kardeşinin adını Facebook’ta aradı. Yüz yapısını benzetttiği Aysel Yıldızbakan’ı arayan Özdemir, karşısındaki kişinin yıllardır aradığı kardeşi olduğunu öğrenince büyük mutluluk yaşadı. 3 çocuk sahibi olduğu eşinden 9 yıl önce boşanan ve İzmir’de oturan Aysel Yıldızbakan, oğlu ile birlikte Ereğli’ye geldi. İki kardeşin evdeki buluşmalarında gözyaşı sel oldu. Aysel Yıldızbakan ve Abdulkadir Özdemir, birbirlerine sarılıp uzun süre gözyaşı döktü.

milliyet

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim