Öğretmen Diyarı

Gündemden bunalan internette aşk arıyor
Siberalem.com’un ziyaretçi istatistiklerindeki değişim, gündemdeki ekonomik kriz ve siyaset haberlerinin yoğunlaştığı dönemlerde internette arkadaşlık ve aşk arayanların sayısının arttığını ortaya koydu.  Ziyaretçi sayısı geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 25 artarken, yeni üye sayısında da yüzde 20’lik artış kaydedildi. 
 
Türkiye’nin en eski ve en büyük ilişki ve arkadaşlık sitesinin ekonomik kriz ve çalkantı dönemlerine ilişkin verileri ilginç bir gerçeği ortaya koydu. Verilere göre, gündemde siyasetin ve ekonominin bulunduğu dönemlerde sitenin ziyaretçi trafiğinde önemli oranlarda artış kaydediliyor. 
 
Bu durumun son örneği Dolar’ın tarihi zirveye ulaştığı son günlerde yaşanıyor. Siberalem.com’un ziyaretçi trafiğinde geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre görülen yüzde 25’lik artış, yoğun siyasi ve ekonomik gündemden bunalan internet kullanıcılarının aşka ve yeni ilişkilere daha çok zaman ayırdığını gösteriyor. Yine aynı dönemde yeni üye sayısında kaydedilen yüzde 20’lik artış da arkadaşlık ve aşk arayışının böyle dönemlerde hızlandığının bir başka ifadesi olarak yorumlanıyor. Milliyet
Anahtar Kelimeler:
Internette Aşk

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol