Öğretmen Diyarı

GSM ŞİRKETLERİ O ÜCRETİ ARTIK ALAMAYACAK

Bir çok vatandaşımızın numara taşıma ve aboneliğin iptal ettirmek için abonesi olduğu gsm şirket tarafından mağdur edildiklerini ve işlem yaptıracakları ay içinde hatlarını bir gün bile kullanmış olmalarına rağmen bir aylık fatura gönderilmesi  bir çok vatandaşımızı mağdur etmekte ve fatura son ödeme tarihlerini beklemek zorunda kalmaktaydılar.

Bilgi Teknolojileri ve iletişim kurumu başkanı Tayfun Acarer tarafından yapılan açıklamada artık bu uygulamanın sona ereceğini ve vatandaşlarımızın mağdur olmayacağını haksız yere kullanmadıkları günler için telefon faturasını ödemeyeceklerini bildirdi.

Kıst ücreti uygulaması getireceklerini belirten Acarer bu uygulama ile abone telefon hattını kullandığı gün sayısı ve dakika olarak hesaplanacağını ve bu tutara göre fatura ödeyeceğini belirten Acarer bu uygulamanın 01 Nisan 2015 tarihinde başladığını da ayrıca belirtti.

Numara taşıma, abonelik iptali, abonelik dondurma,  abonelik devri ve abonelik tesisi gibi işlemlerde kıst uygulamasına başlanmıştır. 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim