Öğretmen Diyarı

En iyi 10 Instagram uygulaması
 

En iyi 10 Instagram uygulaması

 
 

Instagram'da beğenilerinizi ve takipçilerinizi artırıp tam bir 'instagramer' olmanızı sağlayacak en iyi 10 uygulamayı keşfedin.

 

6 Ekim 2010’da piyasaya sürülmesinin ardından sadece üç yıl geçmesine rağmen Instagram, gelmiş geçmiş en popüler akıllı telefon uygulamalarından biri haline gelmeyi başardı. Geçtiğimiz ay itibariyle 150 milyonun üzerinde kullanıcıya sahip olan uygulama, şüphesiz ki bugüne kadar üretilmiş, en çok kullanılan fotoğraf uygulaması.

Peki ya siz bu ekstra popüler uygulamanın neresinde duruyorsunuz? Umutsuz bir yeni başlayan mı, ne yaparsa yapsın hak ettiği kadar takipçiyi elde edemediğini düşünen vasat bir orta seviye mi, yoksa ortalığı kasıp kavuran tam bir instagram kurdu musunuz? İşte size beğenilerinizi ve takipçilerinizi artırıp tam bir 'instagramer' olmanızı sağlayacak olan en iyi 10 uygulama! Üstelik beleş! 

Squaready
Listenizdekiler kare format dışındaki fotoğrafları nasıl yapıyorlar diye düşünüp duruyorsanız işte cevabı, squaready! Bu uygulama sayesinde fotoğraflarınızı istediğiniz forma dönüştürüp kenarlarını kırpabilirsiniz. Üstelik düzenlediğiniz fotoğrafları direkt Instagram'da açabiliyorsunuz.

Pic Stitch
Siz de herkesin yaptığı ikili üçlü kolajlardan yapmak istiyorsanız buyurun size Pic Stitch uygulaması. İçerdiği sayısız kolaj kombinasyonu ile artık dilediğiniz fotoğrafları bir araya getirebilirsiniz.


Phonto
Peki ya fotoğrafların üzerine bu yazıları nasıl yazıyorlar diye soruyorsanız, onun cevabı da Phonto’da.

Dilediğiniz fotoğrafın üzerine çeşitli fontlarla ve boyutlarda yazı yazabildiğiniz gibi düz bir renk seçip onun üzerinde de çalışabilirsiniz. Yani artık not defterine yazı yazıp onu Instagram'a yüklemeye lütfen bir son! 


PicLab
Şimdiye kadar en çok sevdiğimiz uygulamalar arasında yer alan PicLab fotoğrafa hem yazı hem de çeşitli filtreler ve maskeler ekleme olanağı sağlıyor.

Fotoğraf üzerinde renk, ışık ve kontrast ayarları da yapabileceğiniz PicLab Instagram'da yayınlamadan evvel size lazım olabilecek neredeyse tüm uygulamaları bir arada sunuyor! 


Pixlr-o-matic
Bu uygulamanın diğerlerinden öne çıkan özelliği çok çeşitli çerçeve seçeneklerine sahip olması. Çerçevelerin neredeyse her biri birer filtre niteliğinde, deneyiniz! 

Adobe Photoshop Express
Photoshop’un ne gibi mucizelere kadir olduğunu hepimiz zaten biliyoruz. Bu muhteşem programın akıllı telefonlarımız için üretilmiş ekspres versiyonu da işimize oldukça yarayacak uygulamalar içeriyor. 

Snapseed
Bu uygulama basit ve çeşitli düzenleme seçenekleri ve fotoğraf ayarları ile dikkat çekiyor. Üstelik ‘selective adjust’ seçeneği ile fotoğrafta sadece istediğiniz bir noktada ışık ayarlaması yapabiliyor ve bu sayede daha dengeli bir ışık ayarı yakalayabiliyorsunuz. 

Split Lens
Aynı fotoğrafta birden çok yerde bulunup poz veren arkadaşınızın bunu nasıl başardığını mı merak ediyorsunuz? İşte bu mucizeyi yaratan uygulama Split Lens!

Anahtar Kelimeler:
iyi ınstagram uygulaması

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim