Öğretmen Diyarı

Daha güvenli internet için internet ehliyeti!

Baden-Württemberg (BW) Tüketiciyi Koruma Merkezi de internet kullanıcılarının sanal dünyadan güvenli bir şekilde yararlanabilmeleri için ‘internet ehliyeti‘ öneriyor.

Tüketiciyi Koruma Merkezi’den konu ile ilgili yapılan açıklamada, kullanıcıların internette bir talihsizlikle karşılaşıp karşılaşmayacaklarını şansa bırakmamaları için bilinçli bir şekilde internet kullanımına yönelik olan bu yöntemi uyguladıklarında etkisini göreceklerini duyurdu.

Söz konusu kapsamı gençler, öğrenciler şeklinde sınırlandırılmayarak her kesimden internet kullanıcısına yönelik olarak geniş tutulmuş. Tüm dünyada olduğu gibi Almanya’da da milyonlarca insan her yıl çeşitli şekillerde internette mağduriyet yaşıyor. Almanya’da internet üzerinden yaşanan mağduriyetler arasında farkında olmadan yapılmış sigorta, telefon, internet, tatil sözleşmeleri, bir tıkla farkında olmadan katılmış olunan şans oyunları, bankacılık işlemleri ve e- mail hesaplarının hacklenmesi ile bu maillerin kriminal olaylarda kullanılması dikkat çekiyor.

 

CİHAN

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim