Öğretmen Diyarı

\'Cep\'e 36 ay taksit yapacak

Çilem KAYA

 

KREDİ kartıyla satılan cep telefonlarına taksit yasağının gelmesi TTNET'i harekete geçirdi. TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya, cep telefonu satışlarına konulan taksit yasağından sonra teknoloji marketlerle görüştüklerini belirterek, "Bizim zaten TTNET Ödeme servisi uygulamamızla satışları taksitli olarak faturaya yansıtıyorduk. Bu uygulamadan sonra burada bir fırsat görerek yeni adımlar atacağız. Riskleri belirleyerek taksitli satışlar için teknoloji marketlerle görüşeceğiz" şeklinde konuştu.

 

36 AYA KADAR TAKSİT

 

TTNET Ödeme sistemiyle 36 aya kadar vade yapabileceklerini söyleyen Kaya, zincir mağazalarda kısmi düşüş sinyalleri olduğunu dile getirdi. Kaya, "Cihaz ile birlikte paketlerimizi sunuyoruz ve TTNET faturasına yansıtıyoruz. Sadece kendi satış kanalımız için değil teknoloji marketleri ile yaygınlaştırmak istiyoruz" dedi. Kaya, daha önce 100 TL olan limiti bu nedenle arttıracaklarını belirterek, "Ayrıca sadece sanal alışverişlerle kısıtlı olan bu imkanı taksitli alışverişler için fiziki alanda da açacağız. Bankalar yıllardır çok önemli risk analizleriyle taksitli alışverişe olanak sunuyor. Biz de riskleri ve riski paylaşacağımız partnerleri belirleyerek bu alanda agresif büyümek istiyoruz" dedi.

 

TTNET'in davetlisi olarak katıldığımız toplantıda konuşan Kaya, 2013 yılında tüm hedeflerine ulaştıklarını ve yılı zirvede kapattıkları söyledi. Kaya, son 5 yılın en başarılı sonuçlarına ulaştıklarını belirterek, "Hedeflerimizin tümüne ulaştık. Genişbant, fiber internet ve Tivibu abone sayılarımızla rekor kırdık. Dijital servislerimizde de yüzde 50'nin üzerinde büyüyerek, 4'te 4 yaptık. Bu sonuçlarımızla yılı zirvede kapattık" diye konuştu.

 

Tivibu Çarşı Balkanlar'a açılıyor

 

TİVİBU Çarşı'yı Balkanlar ve Batı Avrupa'ya taşımak için operatörlerle görüşmelerinin sürdüğünü belirten Kaya, "300 bin aboneye yaklaştık. Cep ve web'te Tivibu abonemiz 1.5 milyonu aştı. Bir önceki yıla göre gelirler yüzde 65 oranında büyüdü" dedi. Dijital servisleri de geliştirdiklerini ve yenilerini eklediklerini belirten Kaya, şunları söyledi: "TTNET Müzik, PlayStore servisleri önemli servislerimiz arasına girdi. TTNET Müzik'te gelirler yüzde 35 arttı ve üye sayısı da 3 milyona ulaştı. Müzik dışında oyun alanında da iki faaliyetimiz var. Türkiye'nin en yüksek bütçeli oyunlarından birini geliştiriyoruz. Bu yaz demosu çıktığında uluslararası yayıncıların da dikkatini çekecek. PlayStore'da da gelirler üçe katlandı. Türkiye'de geliştirilen oyunlara daha fazla yer vermeye çalışıyoruz."

 

Otoparklara Wi-Fi internet

 

2013 yılında kişi başı ortalama internet kullanımının 30 GB civarında olduğunu söyleyen Kaya, 2012'ye göre üçte bir oranında artış olduğun belirtti. Kaya "Evdeki cihaz artıyor. Cihaz artıkça mobil genişbant ile o talebe cevap vermeniz çok zor. Mobil modem sayısı 3. çeyrekte azaldı. 2013'te 1.8 milyon tablet satışı var. Yüzde 85'i sadece wifi ile çalışanlardan oluşuyor. Wifi'ı yeni nesil cihazlarla yeniliyoruz. Havalimanlarımızı kapsama alanına aldık. Otoparklara kadar kapsama altında" diye konuştu.

 

 Hürriyet

Anahtar Kelimeler:
cep e ay taksit yapacak

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim