Öğretmen Diyarı

Cep Telefonunuzun Çekmediği Yerlerde de Mesaj Atabilirsiniz

 

Telefonlarımızın çekmediği yerlerde konuşma yapamadığımız gibi ne yazık ki tek satırlık mesaj dahi gönderemiyoruz. Oysa en ihtiyacımız olduğu zamanlarda mesaj gönderememek insanı çıldırtmaya yetiyor da artıyor bile.

Ancak teknolojinin sürekli olarak gelişmesi, cep telefonunuzun çekmediği yerlerde hiç değilse mesaj göndererek iletişim sağlayabilmenizi artık mümkün kılıyor. nasıl mı? İşte cevabı…

 

Go Tenna cihazı ile artık telefonunuzun çekmediği yerlerde mesaj atabilirsiniz. GoTenna sayesinde cihaza sahip olan kişilerle yerel bir ağ oluşturmanız ve GSM ağından bağımsız şekilde mesajlaşmanız mümkün.

Özellikle ağ sinyalinin olmadığı veya aşırı yoğun olduğu yerlerde, iletişim kurmanız kişilerden kopmamak için tasarlanmış GoTenna. Cihazı çalıştırıp akıllı telefona Bluetooth LE ile bağlıyorsunuz. İndireceğiniz özel uygulaması (iOS ve Android için mevcut) ile, diğer GoTenna sahipleri ile beraber kullanabilirsiniz. Kendi özel ağınızı oluşturabilir veya ortak kanallara girebilirsiniz. Üretici firmaya göre anten mesafesi yaklaşık 80 kilometre, ama tabii çeşitli hava koşulları, göl ve nehirler, dağlar veya büyük binalar sinyali bozup bu mesafeyi azaltabilir.

GoTenna cebinizde veya çantanızın sapında taşıyabileceğiniz kadar portatif. Tam dolu şarjla bekleme süresinin bir yıldan fazla olduğu söyleniyor. Devamlı açık kullanımda 30 saat akdar kesintisiz iletişim kurabiliyor. Eğer aralıklı olarak kullanır ve gerekmediğinde kapatırsanız, şarjı 72 saat kadar idare edebiliyor. GoTenna cihazını micro-USB portu ile şarj edebiliyorsunuz ama tabii doğa yürüyüşlerinde yanınızda ek batarya taşımıyorsanız bunun pek pratik bir yanı yok.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol