Öğretmen Diyarı

bilet alımına 18 yaş şartı!

Amasya Valiliği, 18 yaş altındakilere kanuni bir temsilcisi bulunmadan şehirlerarası otobüs ve tren bilet satışını yasakladı.

AA

 

Vali İbrahim Halil Çomaktekin imzasıyla yayımlanan kararda, evden ve yurtlardan kaçan çocuk ve gençlerin başlarına gelebilecek, yaşamlarını olumsuz etkileyecek olayların ve ailelerin kayıp çocuk infiali yaşamalarının engellenmesinin amaçlandığı belirtildi.

Şehirlerarası otobüs terminalleri, demiryolu istasyonları ile bunların acenteleri ve bilet satış noktalarında 18 yaşından küçüklere bilet satışının yapılamayacağı vurgulanan kararda, şu ifadelere yer verildi:

“18 yaşından küçükler seyahatleri için yalnız başına bilet talep etmeleri halinde velisi, vasisi, kanuni temsilcisi ile irtibata geçilerek çocuğunun seyahatinden bilgilerinin olup olmadığı teyit edilir, bu durum tutanağa bağlandıktan sonra bilet satışı yapılır. Velisi, vasisi veya kanuni temsilcisinin seyahatten bilgisi olmadığı tespit edilmesi halinde, bu durum derhal kolluk kuvvetlerine bildirilir. 18 yaşından küçükler, öğrencilik gerekçesiyle ilimizde veya gideceği ilde öğrenci olduğunu ispatlayan belge gösterdiğinde bilet satışı yapılacaktır.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol