Öğretmen Diyarı

Androidi olanlar dikkat !

Android telefonlar ve tabletler için geliştirilen ve Google Playstore da satışa sunulan sahte Antivirüs uygulaması 3.99$ dan 10.000 adet sattı.

 

Android marketteki güvenlik zafiyetleri herkes tarafından biliniyor. Apple'ın özellikle güvenlik konusunda android işletim sisteminden bir kaç gömlek üstün durumda. En azından Apple uygulmaları yayınlamadan önce çok sıkı güvenlik denetiminden geçiriyor ve onayladıktan sonra satışa izin veriyor.

 

Androd işletim sisteminde ise durum bundan çok farklı. Google tarafından düzenli işleyen bir güvenlik mekanizması bulunmuyor. Bu durumu fark eden Android hackerları durumu kendi lehlerine kullanıyorlar

Sahte Antivirüs 3.99$ dan 10 bin adet sattı.

 

Android'teki güvenlik açıklarını, Android işletim sistemine olan güven eksikliğini fırsat bilen hackerlar geliştirdikleri sahte  antivirüs uygulamasını  10 bin kez yüklettikleri kalmadığı gibi uygulama başı 3.99$ da kar elde ettiler.

 

Bu durum Android işletim sistemine olan güvensizliği gözler önüne seriyor. Kullanıcılar telefonların güvenliğini sağlamak uğruna bilmedikleri uygulamaları yüklüyor. 

 

Parayla satılması güveni artırıyor !

 

Güvensiz olan Android Market platformunu fırsat bilen hackerler uygulamaya bir ücret biçerek kullanıcıların güvenini kazanmışlar. Kullanıcılar uygulamanın parayla satılması nedeniyle sahte antivirüs uygulamasına güvenip 10 bin kez indirmişler.

\"android.jpg\"

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim