Öğretmen Diyarı

Android Kullanıcıları Büyük Tehlikede, Android kullanıcıları bu uygulamaya dikkat

 

Android kullanıcılarının en büyük derdi hiç şüphesiz kötü niyetli yazılımların artması ve önüne geçmenin çok zor olmasıdır. Son zaman çıkan uygulama sizin bilgilerinizi tehlikeye atmaya hazırlanıyor.

Bir çok zararlı yazılımı mysubh.com ekibi olarak sizlere bildirmiştik. Yeni çıkan bu uygulamayı yüklediğinizde yada onay verdiğinizde telefonunuzda bütün bilgileri şifreleyerek kontrol altına almış oluyor. Fakat daha sonra bu bilgilerinize ulaşmak istediğinizde sizden ücret istemektedir.

Uygulamaya sizin izin verdiğiniz ve kullanıcı sözleşmesini kabul ettiğiniz için yasal olarakta herhangi bir hakınız bulunmuyor. 

Simplocker ismindeki bu uygulama Android kullanıcılarının dikkat etmesi gereken bir uygulamadır. Sizden talep ettiği ücreti ödemediğiniz takdirde bilgilerinize hiçbir şekilde ulaşamıyorsunuz. Şifrelenen bilgiler algoritması yüzünden kırılması çok zor bir sistem ile şifrelenmiştir. mysubh.com

Google Play tarafından yapılan açıklamada, daha önce bu tarz programlar çıkmıştı fakat hiçbiri bilgi şifreleme işlemlerini yapamıyordu. Ancak son çıkan bu uygulama bilgilerinizi şifreliyerek sizi tehlikeye sokabilmektedir.

Şuan için yapılan incelemerle Google Play üzerinde bu tarz bir uygulama olmadığını ve muhtemelen yabancı kaynaklı sitelerden bu uygulamaların bulaştığı düşünülüyor

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol