Öğretmen Diyarı

Android Ekran Kilidini Unuttum Diyenler İçin Android Ekran Kilidini Kırma Bilgileri

 

 

 

 

Androşd ekran kilidi kullanan; ve sonrasında Android ekran kilidini unuttum diyenler, Android ekran kilidini kırma işlemini yapmak zorunda kalmanızın nedeni, sahip olduğunuz Gmail hesabını da unutmanızdan kaynaklanıyor ise, Hard Reset işlemini uygulamanız gerekmektedir. Ve belirtmeliyiz ki Hard Reset işlemi sonrasında, Android ekran kilidini kırmayı başardığınız tabletiniz, ya da telefonunuzun içerisindeki tüm kayıtlar, ve uygulamalar silinecektir.

Android ekran kilidinde ilk olarak ekran kilidini arka arkaya beş sefer yanlış gireceksiniz; sonrasında size Gmail hesap bilgilerinizi soracak; tabi bunu da bilmediğiniz için Hard Reset işlemini uygulamaya başlayacaksınız…

Android ekran kilidini unuttum diyenlerin, Android ekran kilidini kırma için uygulayacakları Hard Reset işlemi şu şekilde gerçekleştiriliyor: Yarım dakika boyunca, aynı anda, Power; ve Home tuşlarına basılı tutmanız gerekiyor. İki tuştan bir tanesi cihazın açma – kapama tuşu; diğeri ise ana ekrana dönmenize yardımcı olan tuşu. Bu tuşlara yarım dakika boyunca basılı tutmalısınız. Ekranınız üzerinde öncesinde bir üçgen içerisinde ünlem, sonrasında da G1 butonu çıkacaktır. G1’i görene kadar tuşlara basmaya devam etmelisiniz.

ALT + L tuşlarını kullanarak ünlem işaretinden ayrılıp Menü##Q##’ya geçiş gerçekleştirin.

ALT + S tuşlarını kullanarak SD kartın güncellenmesini gerçekleştirin.

ALT + W tuşlarını kullanarak fabrika ayarlarına geri dönün, bu sırada tüm verileriniz silinecektir.

HOME + BACK tuşlarını kullanarak Android cihazınızı yeniden başlatma işlemini gerçekleştirin.

Artık Android ekran kilidini kırma işlemini gerçekleştirmiş durumdasınız. Tabletinizi, ya da telefonunuzu yeniden kullanmaya başlayabilirsiniz. Bundan sonra Android ekran kilidini unuttum dememek için unutmayacağınız bir Android ekran kilidi, ve Gmail hesabı kullanmanız önerilmektedir.

 

ebidunya.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim