Öğretmen Diyarı

Akıllı telefonları hızlı şarj etmek için

1) Zorunlu olmadıkça telefonunuzu “Uçak Modu”nda sarj edin.

Çünkü uçak modunu açtığınız zaman ; *Veri bağlantısı *Wi-fi *Bluetooth *GPS otomatik olarak kapanıyor.  Bu sayede telefonunuz daha etkin ve verimli bir şekilde sarj oluyor. Telefonunuz gereksiz yere güç harcamıyor. Hatırlatmakta fayda var, telefonunuz uçak modunda iken arama ve mesajlaşma faaliyetleri durur.

\"Screenshot_2013-06-16-15-33-16\"

2) Telefonunuzu Laptop ile şarj etmeyin.

Çok önemli bir sebep olmadığı sürece normal şarjı tercih edin. Çünkü bilgisayarlardan yapılan şarj genel olarak hem yavaştır hemde etkili değildir. USB portu , normal şarjlardaki gibi gücü iletemez. Ayrıca,  normal şarj cihazı cihazınıza özel olarak geliştirilmiştir.

3) Düşük ekran parlaklığını tercih edin.

Telefonunuzu şarj ederken ve genel kullanımlarda düşük ekranparlaklığını seçerseniz ,bataryanızın daha uzun süre gittiğini görebilirsiniz.

\"Screenshot_2013-06-16-15-33-40\"

4) Telefonunuzu kapatın.

Daha iyi bir batarya&şarj süresi için telefonunuzun kapatın , böylece bataryanıza dolması için daha yüksek bir potansiyel vermiş olursunuz.

Benim kullandığım ve tavsiye ettiğim şarj ipuçları bunlardır. Sizinde kullandığınız farklı yöntemler varsa mail atarak yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim