Öğretmen Diyarı

Akıllı telefonlardan yüksek performans almanın yolları!

Yüksek oranda ücret ödeyip satın aldığınız Android’li telefonunuzda bir süre sonrasında yavaşlama hatta kasmaların meydana geldiğini görürsünüz. Mükemmel bir telefona sahibim dediğiniz anda ortaya çıkan bu sorunlardan dolayı kimi zaman cihazınızı kırmak isteği bile içinizden geçmiştir. Birçok Android kullanıcısının yaşamış olduğu bu sorunlardan kurtulmanın bir yolu yokmudur peki? Telefonunuza süratli menü geçişleri ve yüksek performans kazandırmak istiyorsanız yazımızı okumaya devam edin.


Bilhassa Android 5.0 Lollipop güncellemesinden ne beklediğinizi biliyorum. Android Lollipop’un daha önceki sürümlere bakılırsa daha süratli olması gerekiyordu. Google’ın sistem optimizasyonları ve yeni ART yardımı ile cihazlarımızın maximum performansa yetişmesi gerekirdi. Sadece işler yolunda gitmedi benzer biçimde görünüyor. Google’ın yada öteki firmaların yayınladığı güncellemeler uygulamalar üstündeki her ihtimaller içinde bileşeni kontrol edemez, ve netice olarak güncellemeler performansın düşmesine hatta sorunları niçin olabilir. Bu yüzden son kullanıcı olarak bizlerin cihazlarımıza manuel olarak mudahale etmemiz gerekebilir. Aşağıdaki şekilleri uygulayarak telefonunuzu hızlandırabilirsiniz.


Telefonun Önbelleğini paklayın


Cihazınızda 2 tane hafıza bulunur. Bunlar(uygulamalar için) uygulama önbelleği ve (Android işletim sistemi) sistem önbelleği olarak sıralanır. Cihazınız yavaşlamaya başladığında bu iki belleği temizlemek iyi bir fikirdir. Telefonunuzun performansının düşmesinde bu belleklerin tesiri olabilir. Bu işlem sizin kişisel ayarlarınızı yada herhangi bir verinizi etkilemez sadece devamlı için yedekleme yapmanızda yarar var.


sanalyer.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim