Öğretmen Diyarı

Akıllı Telefonlar Artık Çalınamayacak!

Telefon çalınma korkusu malum olduğu üzere herkesin korkulu rüyası. Ama akıllı telefonu olanlar bundan sonra rahat bir nefes alacak! Peki çalınma riskine karşı firmaların geliştirdiği sistem ne? İşte akıllı cep telefonu hırsızlığında günden güne düşüş yaşanıyor. Apple’ın iPhone’larda kullandığı Aktivasyon Kilidi sayesinde. Konuyla  ilgili detaylar haberimizin devamında...

   

 

Akıllı Telefonlar Artık Çalınamayacak! Çünkü...

 

İşte akıllı cep telefonu hırsızlığında günden güne düşüş yaşanıyor. Apple’ın iPhone’larda kullandığı Aktivasyon Kilidi sayesinde.

 

Geride bırakmak üzere olduğumuz bu yılın başlarında gelen verilerde akıllı telefonhırsızlığındaki artışa dikkat çekiliyordu. Yeni gelen FCC verilerinde ise akıllı telefon hırsızlığında ABD genelinde ciddi bir düşüş var. Bu konuda ayrıca Apple'ın desteğine dikkat çekiliyor.

 

Ayrıca FCC'nin verilerinde, hırsızlık oranının San Francisco'da %38, New York'ta %19 ve Londra'da ise %24 oranında düşüş olduğu belirtiliyor. Bu düşüşün en büyük sebebi olarak ise Apple Activation Lock gösterilmiş.

 

iPhone'ların Find My iPhone özelliğini kapatmak isteyen kötü niyetli kişiler ya da diğer deyişle hırsızlar için geliştirilmiş olan bu sistem, böyle bir durumda otomatik olarak sistemi kitliyor ve cihazı, sahibinden başka kimse açamıyor. 

 

memuruz.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol