Öğretmen Diyarı

AKILLI TELEFONDA BUNU SAKIN YAPMAYIN !

Akıllı telefonların hafızasını silmek oldukça kolay. Sadece birkaç dakika içinde kişisel bilgilerinizi tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Zaman gazetesinden Deniz Ergürel'in haberine göre bu işlemi yapmadan önce verilerinizin bir yedeğini almayı da ihmal etmeyin.

iPhone: Telefonunuzun “Ayarlar” kısmından, önce “Genel” daha sonra da “Sıfırla” menüsüne geldiğinizde, cihazınızdaki sıfırlama seçeneklerini göreceksiniz. Burada “Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil” seçeneğine dokunarak telefonunuzu güvenle silebilirsiniz.  

Androıd: Telefonunuzun “Ayarlar” kısmından, önce “Yedekle ve Sıfırla” seçeneğine daha sonra da “Fabrika Ayarlarına Sıfırla” bölümüne gelin. Eğer telefonunuzun SD kart özelliği varsa ve onu da silmek istiyorsanız “USB Belleği Biçimlendir” seçeneğini aktif hale getirin. Bir sonraki adımda telefonunuz fabrika ayarlarına dönmüş olacak.

Windows Phone: Windows uygulama listesinde önce “Ayarlar “kutucuğuna, daha sonra “Hakkında” ve “Telefonunuzu Sıfırlayın”a dokunun. Burada çıkan iki uyarıya da evet diyerek telefonunuzu tamamen sıfırlayabilirsiniz.

BlackBerry: Cihazınızın menüsünde, önce “Seçenekler”, sonra “Güvenlik Seçenekleri” (veya Güvenlik) daha sonra da “Güvenlik Temizlemesi” bölümüne girmeniz gerekiyor. Çıkan menüdeki seçeneklerden istediklerinizi aktive edip, onay kodunu girdikten sonra telefonunuzdaki verileriniz silinmiş olacak.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim