Öğretmen Diyarı

45 yaş üzeri anne ve babalara müjde!

Aile Bakanlığı, 45 yaş üzeri ana babaların yüzde 80'inin hiç internet kullanmadığını tespit edince,internet eğitimini programına aldı.


Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Türkiye'de 45 yaşüzeri anne-babaların yaklaşık yüzde 80'inin hiçinternet kullanmadığını ve çocuklarının da internettene yaptıklarını bilmediğini saptayınca bu yaş grubu ebeveynler için "internet ve bilgisayar kullanımı"eğitimlerini başlattı.


Eğitimlerde temel bilgisayar kullanımının yanı sıra internette "güvenli" bilgiye erişme,çocukların Facebook, Twitter gibi sosyal paylaşım ağlarında iletişimin nasıl denetleneceği anlatılıyor. Sabah'ın haberine göre; İnternetin yarar ve zararlarının anlatıldığı derslerden bazı başlıklar şöyle:


NE ARARSAN VAR: İnternet milyonlarca kişinin aynı anda paylaşımına, oyun oynamasına imkan verir. İsteyenin istediği veriyi yayımlamasını da sağladığı için "güvenilirlik" açısından sorunludur.


DİKKAT!: İnternet kullanımında zaman sınırı vb. kurallar konmalıdır. Çocuğunuza internet güvenliğini, kişiselbilgilerini sosyal ağlarda kesinlikle paylaşmaması gerektiğini öğretin.


BİLGİ KİRLİLİĞİ VE ŞİDDET: Bilgilerin güncel olup olmadığına, hangi kaynaktan yayıldığına karşı titiz olun.İnternette yayılan her bilgi "doğru" anlamına gelmez. Bakanlığın araştırmasına göre Türkiye'de evlerinyüzde 65'inde internet bağlantısı yok. Ailelerden kırda yaşayanların yüzde 84'ü, kenttekilerin ise yüzde 57'si internet hakkında fikir sahibi değil.

haber7

\"SGK

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol