Öğretmen Diyarı

4 yaşındaki Selen kendisine zarar vermesin diye yatağa bağlanıyor

Bursa'nın merkez Yıldırım ilçesinde ikamet eden tarım işçisi Mehmet ve ev hanımı Nurdan Özenç çifti, üçüncü çocukları olan 4 yaşındaki Selen'in hastalığına çare bulamıyor. 2012 yılında sağlıklı olarak dünyaya gelen minik Selen, 13 aylık olana kadar normal hayatına devam etti. Gözlerinde kayma gerçekleşen Selen bir anda rahatsızlandı. Ailesi ayaklarının tutmadığını fark ettikleri küçük kızı hemen Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne götürdü. Burada ameliyat edilen küçük kız, birkaç ay sonra evin sobasına değerek yandı. Minik Selen'in hiç acı hissetmediğini anlayan aile, çocuklarını tekrar doktora götürdü. Beyin tümörü teşhisi koyulan Selen, hemen ameliyata alındı. Ardından durumu daha da kötüye giden küçük kız hissizleşmeye başladı. Kendi gözünü çıkaran, burnunu, dilini ve dişlerini parçalayan Selen, 9 kez ameliyat oldu. Çaresiz kalan aile her yolu denedi. En son çare olarak minik Selen'i kendine zarar vermesin diye yatağa bağlamak zorunda kalan aile, küçük kızlarının hastalığına teşhis konulup tedavi edilmesini istiyor.

Gündelik yevmiye ile çalışan tarım işçisi baba Mehmet Özenç, doktorların kapısını aşındırsa da kızına çare bulunamadığını belirterek, "Kızım için mücadeleyi bırakmayacağım, 9 kez ameliyat oldu ama günden güne kötüye gitti. Artık kendine ciddi zararlar vermeye başladı. Gözünü çıkardı, dişlerini söktü, burnunu parçaladı. Son çare kızımı yatağa bağlamak zorunda kaldık. Artık doktorlar buna bir çare bulsun istiyoruz" dedi.
Anne Nurda Özenç ise, kızının sağlıklı olarak dünyaya geldiğini dile getirerek, "Kızım 9 kez ameliyat oldu. Beyninde tümor var dediler, ameliyat ettiler ama durumu hep kötüye gitti. Doktorların çare bulmasını istiyorum" diye konuştu.  

BURAK TÜRKER - ONUR AKTAŞ

Kaynak: İHA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim