Öğretmen Diyarı

Öğretmenler Günü Bu Yıl 4 Gün Kutlanacak

Kültür Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, TRT Genel Müdürlüğü ve Ulaştırma Bakanlığı ile birlikte hareket edilmektedir.


1) TBMM Başkanının talimatı ile bu yıl ilk defa Dolma Bahçe Sarayı Öğretmenlerimize ücretsiz hizmet verecektir.

2) 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle tüm müzeler, ören yerleri Pazar günü ücretsiz hizmet verecektir.

3) Kültür Bakanlığınca Ankara Resim Heykel Müzesi Konser Salonunda 81 ilden gelen öğretmenlerimize büyük bir konser verilecektir.

4) 24 Kasım’da Kültür Bakanlığı tarafından 81 ilden gelen öğretmenlerimize bir yıl geçerli olmak üzere müze kart verilecektir.

5) 24 Kasım Pazar günü Devlet Tiyatrolarınca 14 il’de sergilenen oyunlar ücretsiz olacaktır.

6) Ankara Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğünce Leyla GENCER Sahnesinde A’dan Z ‘ye çocuk temsili ile Opera Sahnesinde Fantastik Müzikal ve Mersin Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğünce Çalıkuşu isimli eser ücretsiz sergilenecektir.

7) Diyanet İşleri Başkanlığınca 24 Kasım Öğretmenler Günü haftası nedeniyle camilerde öğretmenlik mesleğinin kutsallığı ve eğitimin önemini vurgulayan vaazlar verilecektir. Bu ayki Diyanet Dergisinde Diyanet İşleri Başkanı öğretmenliğin ve eğitimin önemini belirten bir röportajı yayınlayacaktır.

8 ) Türkiye Futbol Federasyon Başkanlığınca bu haftaki oynanan tüm maçlarda öğretmenler gününü ve önemini vurgulayan pankartlarla çıkacaklardır.

9) TRT Müzik kanalında tüm öğretmenlerimizin Akşam Sefası Programı canlı olarak yayınlanmış olup, Öğretmenler Gününde TRT bu programı tekrar yayınlayacaktır. TRT ve diğer televizyon kanallarında öğretmenlik sorunu vurgulayan mesajlar verilecektir.

10) TRT öğretmenler günü ile ilgili bu haftaki haberlerde ve diğer programlarında bu haftanın önemini belirten mesajlara yer verilecektir.Öğretmenlerimiz Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Adana, Trabzon, Diyarbakır, Antalya, Erzurum, Konya, Sivas ve Van devlet tiyatrolarınca sergilenen “Kerbela", "Bir Delinin Hatıra Defteri", "Sessizlik", "Tohum" ve "Toprak", "39 Basamak", "Kurban” isimli oyunları belirlenen seanslarda ücretsiz izleme izlenebilecekler.


TBMM Meclis Başkanı Cemil Çiçek 22 Kasım 2013 tarihinde 81 ilden gelen öğretmenleri kabul edeceklerdir. Ankara´daki etkinlikler kapsamında illerden gelen öğretmenlere 23 Kasım´da Başkentin tarihi, turistik mekanları için gezi ve Resim Heykel Müzesi´nde düzenlenecek olan konserin ardından, 24 Kasım Pazar günü Anıtkabir ziyareti ve Milli Eğitim Bakanı Sayın Nabi Avcı´nın 81 ilden gelen öğretmenleri kabul edeceğini, kutlama töreni yapılacaktır. Aynı akşam öğretmenler için akşam yemeği verilecektir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol