Bu haber kez okundu.

İnsan Hakları Günü’nde öğretmen darbedildi


Darp olayının üzerine okulun öğretmenleri ilk derslere girmedi. Eğitim Sen İzmir 2 No’lu Şube de okul önünde açıklama yaptı. Şube yöneticilerinin ve çevre okullardan öğretmenlerin de katıldığı açıklamada konuşan Hasan Ali Kılıç saldırıyı ve saldırılara özendiren yetkililerin açıklamasını kınadı. Öğretmenlerin çok zor şartlarda hizmet verdiğini belirten Kılıç, öğretmenlerin ekonomik ve sosyal sorunlarına ek olarak mesleki saygınlıklarında da ciddi gerilemelerin olduğunu kaydetti. 

Öğretmenlerin içinde bulunduğu bu durumun sorumlusunun Milli Eğitim Bakanlığı olduğunu da ifade eden, “Öğretmenlerimize yönelik saldırı ve tehditlere karşı asla taviz vermeyeceğiz. Saldırılara karşı bütün eğitim emekçileriyle birlikte mücadeleyi büyüterek meslek onurumuza sahip çıkacağız. Öğretmenlik mesleğinin itibarsızlaştırılmasına, meslek onurunun zedelenmesine sessiz kalmayacağız” dedi.

 

(İzmir/EVRENSEL)

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

öğretmen, eğitim, haber, meb, kamu, e okul, öğretmenler, sendika, psikoloji, sağlık, ekonomi, kamuhaber, meb haber, öğretmen haber, eğitim haberleri, öğretmen sorunları, eğitim psikolojisi, milli eğitim, kamu haber