Öğretmen Diyarı

Engelli memurlar yarın idari izinli

ValiVali Yüksel, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle yayımladığı mesajda, bir insanın engelli olmasının, onun diğer insanlar gibi yaşaması, çalışması ve de başarılı olması için bir engel teşkil etmediğini, her şeye rağmen yaşama sevincinin hiçbir şekilde kaybedilmemesi gerektiğini söyledi.

 

Önemli olanın engellilerin eğitim imkanlarının hazırlanması suretiyle kendi toplumlarıyla kaynaştırılması ve nihayet istihdam şartları ile ekonomiye etkin bir şekilde katılmalarının sağlanması gerektiğini belirten Yüksel, "Artık hepimiz biliyoruz ki Ankara'da daha huzurlu ve güvenli bir toplum yaratılmasının yegane yolu, engelli vatandaşlarımızın toplum ile derhal uyumlaştırılması ve onların Ankara'da toplumun ayrılmaz birer parçası haline getirilmesidir. Bu husus, esasen sosyal devletin de tarifidir." dedi.

 

Ankara ilinde kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan engelli personelin, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle idari izinli sayılacaklarını da bildiren Yüksel, şöyle devam etti: "3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nün anlam ve önemi içerisinde yürekleri sevgi ile dolu olan engelli vatandaşlarımızı kucaklıyor ve saygılarımla selamlıyorum."

 

\"Cihan

 

 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim