Öğretmen Diyarı

Duygulandıran Cumhuriyet Bayramı tablosu!

Ayla Özdemir/Sözcü Eğitim- Ulu Önder Atatürk “Yeni kuşak en büyük cumhuriyetçilik dersini bu günkü öğretmenler topluluğundan ve onların yetiştirecekleri öğretmenlerden alacaktır” diyerek Cumhuriyetin yaşatılmasında en büyük görevin öğretmenlere düştüğünü ifade etmişti. Ne mutlu ki Cumhuriyetin değerini bilen ve öğrencilerine Atatürk’ün ışığında, aydın öğretmenlerimiz var.

Okullardaki Cumhuriyet Bayramı kutlamaları eski coşkusuyla kutlanmasa da Çorlu Furtuni ve İsak Pinhas Ortaokulu’ndaki Cumhuriyet öğretmeninin hazırlamış olduğu gösteriyle duygulandık.

Ve bu görüntüler sosyal medyada paylaşım rekoru kırdı.

İŞTE O VİDEO:

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında Türkçe Öğretmeni Eylem Dicle’nin okuduğu şiir eşliğinde, öğrencilerin oluşturduğu Atatürk tablosu duygulu anlar yaşattı. Cumhuriyetimizi yaşatacak olanlar böyle aydın öğretmenler. Okullardaki törenlerin coşkusunun giderek azaldığı günümüzde ihtiyacımız olan da tam da bu tabloydu. Eylem öğretmenle birlikte bu gösteride görev alan tüm öğrencilerimizi canı gönülden kutluyoruz.

SPOR SALONU DESTEK BEKLİYOR!

Satranç ve voleybol başta olmak üzere tüm spor dallarında başarılarını ödüllerle taçlandıran Furtuni ve İsak Pinhas Ortaokulu’nun en büyük eksiği ise tamamlanmamış spor salonu. ‎%70′i tamamlanan spor salonu için “Yolculuğumuz Yıldızlara” diyen okulun başarılı öğrencileri desteklerinizi bekliyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim