Öğretmen Diyarı

Bu anıyı "Çanakkale Gazisi"nin 80 yaşına merdiven dayamış gazi torunundan yaklaşık bir hafta önce gözyaşlarıyla dinledim.
Bu anıyı "Çanakkale Gazisi"nin 80 yaşına merdiven dayamış gazi torunundan yaklaşık bir hafta önce gözyaşlarıyla dinledim. Tanrı bana bu kutlu hatırayı duyurduğu için paylaşmak benim vazifemdir.
Mustafa Kemal Çanakkale'de ne yaptı ki, diyenlere karşı gerçekleri haykırmazsak bizleri ne Tanrı bağışlar ne aziz atalarımızın pak ruhları.
Toprak lanetler cümlemizi.
Gönderimi kendi duvarlarınızda paylaşın lütfen. Paylaşın ki, Çanakkale Savaşı'nda Mustafa Kemal bir şey yapmadı, savaşı Liman Von Sanders kazandı, diyen utanmazlara ve emperyalizmin işbirlikçilerine bir tokat daha atalım.
Elleri cennet kokulu ninemin anlattıkları:
"Dedem ve yedi arkadaşı boğaz boğaza çatışmalardan kurtulan bir avuç askermiş, rahmetli yaşlılık günlerinde anlatırdı. Düşman bir birlikle çatışmadan kurtulan askerleri kovalıyor. Bir tepenin ardına sığındık, önümüz arkamız tutulmuş. Askerimiz hep şehit... Atımız yok. Yayan yapıldak kaldık düşman önünde. Esir olsak... Allah korusun! Öldürelim kendimizi daha iyi!
Aramızda konuştuk, bu namertlere bırakmayalım, kendi canımızı kendimiz alalım, Allah bizi bağışlar, dedik. Tek düşman eline sağ düşmeyelim.
Birliğimiz hep düşman kılıcı altında kırılmış, geri kalan birlik uzakta sağ mıdırlar? Bilmeyiz ki...
Bizim millet "aman" dileyene kılıç vurmaz bunlar namert, bunlar alçak!
Tam aldıracağız canlarımızı "o" geldi. Biz hep şaştık kaldık. Boz Atlı Hızır mısın mübarek? Şaştık hep. Birbirimize baktık.
Gökten melek iner gibi buldu yerimizi.
"Yiğitlerim, arkamızdan geliyor bizim birlik, korkmayın hiç. Yeneceğiz düşmanı!" Biz yine şaştık. Korktuğumuzu ne bildi Komutan? Yerimizi nasıl buldu acep?
Düşman bulamadı da Komutan nasıl buldu yerimizi?
Ermiş misin derviş misin be Komutan?
Geldiği gibi de gitti.
Biz yine şaştık.
Arkamızdan yetişti bizim birlikler. Çevirdiler namertlerin önünü. Yendik düşmanı yavrularım. Unutmayın hiç, deyiverin ki böyle Komutandı Mustafa Kemal Paşa."
Türkolog Melike Tok
Saygılarımla.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim