Öğretmen Diyarı

Yarıyıl tatilinde Atatürk\'ü okuldan sildiler!

 Erenköy Kız Lisesi’nde ikinci yarı yıl eğitim ve öğretim dönemi skandalla başladı. Atatürk resimleri kaldırıldı ve yerini Osmanlı temalı figürler aldı. Öğrenciler, veliler ve mezunlar yaşananları tepkiyle karşıladı.

 

 ATATÜRK YOK OSMANLI VAR


Odatv’nin okuldan edindiği bilgilere göre, Atatürk temalarının da aralarında bulunduğu birçok tablo ve pano okulun bodrumuna indirildi. Eğitim kuruluşunun sembolü haline gelen büyük aynanın da hurdacıya verildiği öne sürüldü.


Bir diğer garip olayda sömestr tatilinde gerçekleşti. Öğrenciler tatile girerken okulun duvarlarında balerin figürleri vardı. Geçen pazartesi günü 15 günlük tatilin ardından okula gelen öğrenciler ise karşılaştıkları manzara sonrası şaşkına döndü. Okul duvarı griye boyamarak balerin figürleri kapatıldı.

Tarihi konumu ve yetiştirdiği önemli isimler itibariyle İstanbul’un en köklü okulları arasında gösterilen Erenköy Kız Lisesi’nde yaşananlar birçok mezunun ve velinin tepkisini topladı.

OKUL YÖNETİMİNDEN AYRINTILI BİLGİ İSTENECEK

Sosyal medya üzerinde yapılan açıklamalara göre öğrenci velileri, sivil toplum örgütleri, mezunlar ve vatandaşlar yaşananlara itirazda bulunacak. Facebook üzerinden yapılan bazı duyurularda 16 Şubat Pazartesi günü okula ziyarette bulunulacağı belirtildi. Gözler; “Erenköy Kız Lisesi’nde neler oluyor” sorusunun yanıtlanacağı önümüzdeki günlere çevrildi.
 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim