Öğretmen Diyarı

Yalova Valisine tepkiler çığ gibi büyüyor #YalovaValisiİstifaEt; Atatürk ayakta öğretmenin anlattığı dersi dinliyor

Atatürk ayakta öğretmenin anlattığı dersi dinliyor Twitter'da #YalovaValisiİstifaEt kampanyası


Yalova Valisi Selim Cebiroğlu’nun hakaretine maruz kalan Halil Serkan Öz isimli öğretmenin, dün düzenlenen ‘öğretmene saygı yürüyüşü’nde kalp krizi geçirerek hayatını kaybetmesi üzerine Twitter’da YalovaValisiİstifaEt etiketiyle kampanya başlatıldı.


Cem Yılmaz'dan Yalova Valisi'ne tepki 


DİLENCİ, EŞEKBAŞI, ANARŞİST


Cebiroğlu, Öz’e sınıf içerisinde, “Bu saç sakal ne? Sen ne biçim öğretmensin? İnsanlar dışarıda görseler dilenci zannedip para verirler” sözleriyle çıkışmış, diğer öğretmen ve okul müdürlerini de ‘eşekbaşı, anarişist’ gibi ifadelerle azarlamıştı.


Twitter’da başlatılan kampanyaya yurttaşların yanısıra, eğitim sendikaları ve sivil toplum örgütlerinden de destek yağıyor.


GÖSTERİDE FENALAŞIĞ HAYATINI KAYBETTİ


Öz, dün valinin tavrını protesto amacıyla düzenlenen ‘Öğretmene Saygı Yürüyüşü‘nde rahatsızlanarak hastaneye kaldırılıp, kalp krizi geçirdiği anlaşılan Öz hastaneye yetiştirilemeyerek yaşamını yitirmişti.


BÜYÜK TEPKİ


Vali konu ile ilgili üzgün olduğunun açıklamasını yaparken valiye tavrı nedeniyle gösterilen tepkinin boyutları daha da artmaya başladı.


İbrahim Varlık ‏@ibrahimvarlik 


Biraz insanlık onurun varsa, az biraz içinde vicdanın kaldıysa #YalovaValisiİstifaEt


TerbiyesizHerif ‏@TerbiyesizHerif 


Toplumun uygarlık düzeyi öğretmene verdiği değerle ölçülür -Atatürk Bana 1 harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum Hz Ali #YalovaValisiİstifaEt


Ahmet Ümit ‏@baskomsernevzat


Sadece kurşun öldürmez; bayağlık da öldürür, hakaret de öldürür, cahalet de öldürür...#HalilSerkanÖz #YalovaValisiİstifaEt


Çiğdem ‏@bozkrdkiagac 


Kıyafeti için azarladın,Kefen giydi.Mutlu musun ..Seni Yalova da istemiyoruz..!!#YalovaValisiİstifaEt


#YalovaValisiİstifaEt mesin.. Öğrencilerin şahit olduğu bir mahkemede "Başkalarının intiharına alenen sebep olmaktan YARGILANSIN !"


İnternette dolaşan Atatürk fotoğrafı


 


Bu talihsiz olay sonrasında Atatürk'ün oturur vaziyette bir öğretmenin arkasında dersi ayakta izlediği görüntüler sosyal medyada paylaşım rekoru kırdı.

 

Kaynak: "www.kamugundemi.com"

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim