Öğretmen Diyarı

Atatürk demek “Ne Mutlu Türk’üm” demek!

Sözcü- Ayla ÖZDEMİR- Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir” diyor Türkiye Cumhuriyet’inin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk… Dünyanın hayran olduğu, fikirlerini örnek aldığı Eşsiz Lider Atatürk’ü ölümünün 77. yılında bir kez daha saygı, minnet ve şükranla anıyoruz.

Yol haritasını Atatürk sevgisiyle, O’nun fikirleri ve ışığı doğrultusunda belirlemiş bir isim de CSG City Security Group Yönetim Kurulu Başkanı, Bahçeşehir Üniversitesi Özel Güvenlik ve Koruma Programı Genel Koordinatörü Eski Emniyet Müdürü Osman Öztürk…

Aynı zamanda 4 şiir kitabı da bulunan Öztürk’ün Atatürk sevgisi şiirlerine de yansıyor. Yazdığı şiirlerle O’nu daha iyi anlatabilmeyi amaçlayan Öztürk, Atatürk’ün gönlümüzden hiç silinmeyeceğini, evrensel değerleri ve eserleriyle sonsuza dek yaşayacağını vurguluyor.

Osman Öztürk, Atatürk’e adanmış şiirlerinden birini Sözcü Eğitim’le paylaştı ve ölümünün 77. yılında Atatürk ile ilgili duygularını şöyle ifade etti:

“ONUN İNŞA ETTİĞİ KÖPRÜLERDEN GEÇİYORUZ”

“ Ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, her geçen gün gözümüzde ve gönlümüzde daha da büyüyor. Çağdaş ve medeni dünyanın kapılarını savaşların elinde güçsüz ve yorgun kalmış Anadolu’ya açarak yeni bir ülke kurmuştu. Bir dünya imparatorluğunun, Avrupa’dan, Afrika’dan ve Asya’dan yenik düşerek Anadolu’ya sığınması özgür ve bağımsız olarak yaşayabilmemiz için, son şansımız olmuştu. Mustafa Kemal ve arkadaşları umudunu kaybetmiş bir coğrafyadan yeni bir ulus ve yeni bir ülke yarattılar.

Atatürk’ü anlatabilmek kolay değil. O sayfalara sığmayacak kadar eşsiz, mısralara dökülemeyecek kadar büyüktür. Öyle çok şey yaratmıştır ki kısa ömründe, onun inşa ettiği köprülerden geçiyoruz yine. Ezilmiş, yenilmiş bir ulusu, başı dik, vicdanı hür, duyguları özgür, bir demokrasi iklimine sahip kılmıştır.
Benim yazdığım dizeler, Atatürk’ün ülkemize ve yaşamımıza kattıkları yanında sadece bir hiçtir. Atatürk gönlümüzden hiç silinmeyecek ve sonsuza dek yaşayacak evrensel değerleri ve eserleriyle…

İŞTE ATATÜRK’E ADANMIŞ O ŞİİR:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol