Öğretmen Diyarı

19 Mayıs için 19 Harfte Atatürk konulu Film Hazırladılar. Göz yaşlarıyla izleyeceksiniz.....
Üsküp Atatürk Ortaokulu öğrencileri 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı için hazırladıkları kısa film ile göz doldurdular.

19 Harfte Atatürk’ü anlatan öğrencilerin bulduğu kelimeleri izleyince hem şaşıracak hem de çok beğeneceksiniz. Çekilen kayıtlar daha sonra birleştirilerek 9 dakikalık bir filme dönüştürüldü.

Filmi izlediğinizde öğrencilerin düşüncelerini şöyle ifade ettiklerini görüyoruz:

“Atatürk’ü bu kadar az kelimelerle anlatabileceğimiz konusunda önce endişelerimiz vardı. Ancak ortaya çıkan filmleri izlediğiniz de siz de göreceksiniz ki O’nu anlamak ve O’nu anmak için sayfalar dolusu yazıp çizmeye gerek yok.
O’nun hayatında ki 19 sayısının önemini sizler de biliyorsunuzdur. Biz de buradan yola çıkarak Atatürk’ü 6-A ve 6-B sınıfları olarak 19 Harfle anlatmaya çalıştık.

Ortaya çıkan kelimeleri, gördüğünüzde sizler de şaşıracaksınız. Bu kelimelerden oluşan filmimizi okulumuzun özenle hazırlanmış Atatürk Köşesinde, sınıflarda ve okul bahçemizde çekip daha sonra öğretmenimiz ile birlikte montajladık. İtiraf ediyoruz hiç de kolay olmadı.”

19 Harfte Atatürk’ü anlatan filmde geçen kelimeler ise şöyle: (Koyu olan kelimelerin toplamı 19 harftir)

Yüzyılın komutanıdır, O demokrasinin öncüsü, O damarlardaki kandır, Karanlığın Aydınlığı, Bağımsızlık Meşalesi Mustafa Kemal Atatürk’tür.

Kuşkusuz Atatürkümüz, devlet adamı, Çağdaş, demokrat Lider, Akıllı ve Barışçı Türk, asaleti ve duruşuyla Gururlu Onurlu Atatürk, bizim Mustafa Kemal Paşamız.

Gençlik Gelecek Demek, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma haftasında İstiklalin Başladığı an Bunun adı Kurtuluştur, Ne Mutlu Türküm Diyene’dir.

Ey Yükselen yeni Nesil diyen Bilgili İnsan Atatürk Hiç ümidini yitirmedi.   Türkiye’nin Kahramanı Atatürk, Ya İstiklal Ya Ölümdür, Armağanın Cumhuriyet’e gençler olarak sahip çıkıyor Atam izinde yürüyoruz.

Bizi kurtaran Atatürk, Düşman ordusunu yendi. Kalbimizdesin sen hep, anlı şanlı kahramanım, dalgalansın bayrağım, Herkese eşit davranan, Canımız Mustafa Kemal.

Atatürk bulunmaz eşin, Sarı Saçlı mavi gözlüm, Milletin kurtarıcısı, Atatürk ölümsüz insan, O çocukları da severdi, Hepimize Başöğretmen,  ve  Atatürk bugün olsaydı yine söylerdi Ey Türk Gençleri İleri. En büyük Kahramanımız, Ulusuna bugün de Lider.

Filmin sonunda ise çalışmaya katılan öğretmen ve öğrenciler koro olarak Gençlik Marşı’nı seslendirdi.

VİDEO İZLE 


Kaynak:
 KamuGundemi.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim